Mistrzostwa Świata w amp futbolu: Polacy w ćwierćfinale! W składzie ostrołęczanin (wideo)

Piłka nożna 02 listopada 2018 1 Komentarz

Reprezentacja Polski w amp futbolu awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w Meksyku! W naszej fantastycznej drużynie narodowej jest także ostrołęczanin Przemysław Świercz, wyprowadzający naszą kadrę na boisko jako kapitan.

Jak wygląda amp futbol? Zawodnicy z pola to piłkarze po amputacji kończyny dolnej, bramkarze przeżyć musieli amputację kończyny górnej. Gra toczy się na boisku o wymiarach 60x40 m, piłkarze z pola poruszają się o kulach, nie mają możliwości noszenia protezy. Bramka ma wymiary 7x2 metry, czas gry to 2x25 minut, a drużynę tworzy 7 zawodników - bramkarz i 6 z pola. Z innych zasad warto wspomnieć, że nie można zagrywać piłki kulą czy kikutem, jedynie zdrową nogą. Nie można wykonywać wślizgów, nie ma także spalonych, a bramkarz nie może opuszczać pola karnego. Trener może wziąć minutę przerwy na żądanie w każdej połowie meczu.

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbywają się w Meksyku. W fazie grupowej nasi piłkarze pokonali Kolumbię 1:0 i Kostarykę 1:0, a także przegrali z Japonią 0:2. Wczoraj w meczu 1/8 finału biało-czerwoni po ciekawym spotkaniu pokonali rewelację turnieju Haiti 2:1. Kolejny rywal to już ćwierćfinał mundialu i Angola - mecz dziś równo o północy.

Zobacz skrót meczu Polska - Haiti:

Historię Przemysława Świercza z Ostrołęki przeczytasz w naszym serwisie. Dziś trzymamy kciuki za awans do strefy medalowej!