Mistrzostwa Zrzeszenia LZS. Brąz Nikoliny Dziadak z Siódemki Ostrołęka

Lekkoatletyka 08 czerwca 2022 0 Komentarzy

W ostatni weekend dwie zawodniczki UKS Siódemka Ostrołęka Nikolina Dziadak i Wiktoria Pyskło wzięły udział w Mistrzostwach Polski U-18 i U-20 Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, które odbyły się na stadionie „Zwierzyniec" w Białymstoku.

W niedzielnym konkursie trójskoku juniorek Nikolina zdobyła brązowy medal z wynikiem 11,64m, a Wiktoria była 6. z nowym rekordem życiowym – 11,30m. Obie startowały także w sobotę w skoku w dal, tym razem to Nikolina pobiła swój rekord życiowy – 5,20m i zajęła 5. miejsce, a Wiktoria była 10. – 4,71m. W Mistrzostwach wzięło udział prawie 650 zawodników ze 111 klubów z całej Polski.

W sobotę trójka zawodników Siódemki wystartowała na 1500m w mityngu w Warszawie. Najlepiej wypadła Martyna Budziłek, która z czasem 4:48,61s zajęła 5. miejsce. W tej samej konkurencji Małgorzata Wierzbowska osiągnęła czas 5:05,32s poprawiając swoją „życiówkę" o ponad 6 sekund, a w rywalizacji mężczyzn Karol Rogoziński czasem 4:11,37s poprawił swój rekord o ponad 4 sekundy.

Źródło: UKS Siódemka Ostrołęka