Mistrzowska forma OKKK! Złoty Paweł Goździewski

Sporty walki 23 maja 2023 0 Komentarzy

Kolejne starty ma za sobą Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin. Karatecy OKKK zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

20 maja w Krakowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w karate kyokushin. W zmaganiach udział wzięła sensei Dominika Pyskło, która jest studentką AWF w Warszawie. Dominika w kategorii -60 kg wywalczyła 2. miejsce!

Sekundantem naszej zawodniczki był senpai Mateusz Pianka natomiast jednym z sędziów maty był sensei Radosław Sikora. Sensei Dominika na co dzień trenuje w Ostrołęckim Klubie Karate Kyokushin.

Z kolei w dniach 20-21 maja Wrocław stał się europejską stolicą karate kyokushin. W wagowych Mistrzostwach Europy udział wzięło 740 zawodników z 26 państw. Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 7 zawodników.

Paweł Goździewski w kategorii -70 kg junior 16-17 lat, po pięciu zwycięskich walkach, stanął na najwyższym stopniu podium, tym samym stając się Mistrzem Europy! Beata Opęchowska w kategorii seniorki +65 kg została wice mistrzynią Europy, tym samym zapewniając sobie start na tegorocznych Mistrzostwach Świata w kategorii open.

Aleksandra Abramczyk w kategorii -50 kg juniorki 16-17 lat wywalczyła 3 miejsce. Pozostali nasi zawodnicy przegrali swoje walki o wejścia do półfinałów turnieju. Trenerem i sekundantem naszych zawodników był shihan Orzoł Wiesław i sensei Emilia Chimkowska, a jednym z sędziów maty sensei Ślaski Krzysztof.