zdjecie 7405
zdjecie 7405

Mistrzyni paraolimpiady odwiedziła Goworowo

Inne 27 lutego 2017 0 Komentarzy

Mistrzyni paraolimpijska z Rio de Janeiro Katarzyna Marszał gościła w Goworowie. Wizyta znakomitej polskiej tenisistki stołowej była spowodowana turniejem, jaki rozegrany został w hali sportowej przy ZSP Goworowo. Lokalni mistrzowie pokazali wielkiej mistrzyni, że też potrafią grać w tenisa.

31-letnia Katarzyna Marszał jest reprezentantką klubu IKS AWF Warszawa. Od 2007 roku jest regularnie powoływana do reprezentacji Polski niepełnosprawnych. W 2012 roku wzięła udział w paraolimpiadzie w Londynie, a cztery lata później w Rio de Janeiro spełniła swoje marzenie i została mistrzynią paraolimpijską w turnieju drużynowym wraz z Natalią Partyką i Karoliną Pęk. Do Goworowa przyjechała, by podziwiać najlepszych tenisistów z gminy, którzy wystartowali w otwartym turnieju.

Zwycięstwa w poszczególnych kategoriach zanotowali Karolina Łazicka, Mateusz Wilczewski, Jakub Dudziec i Jacek Obidziński. Nagrody dla zwycięzców Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego w Goworowie ufundował Powiat Ostrołęcki i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie, a wręczyła je oczywiście Katarzyna Marszał, która pojawiła się w towarzystwie swojej trenerki Elżbiety Madejskiej.

Warto podkreślić, że na rzecz GOKSiR Goworowo mistrzyni paraolimpijska przekazała koszulkę z autografem, a w zamian otrzymała pamiątki regionalne od starosty ostrołęckiego i wójta gminy Goworowo. Poniżej wyniki rywalizacji w turnieju.

Szkoła podstawowa - dziewczęta:
1. Karolina Łazicka;
2. Julia Dąbkowska;
3. Aleksandra Mateusiak;

Szkoła podstawowa - chłopcy;
1. Mateusz Wilczewski;
2. Krystian Skrzecz;
3. Jakub Kwiatkowski;

Gimnazjum - chłopcy:
1. Jakub Dudziec;
2. Eryk Głażewski;
3. Michał Stepnowski;

OPEN - mężczyźni:
1. Jacek Obidziński;
2. Konrad Krukowski;
3. Marcin Dudziec;

/fot. goworowo.pl/

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.