MKKK Shinkyokoushin z medalami na zakończenie MLK

Sporty walki 18 czerwca 2016 Komentarzy

W niedzielę 12 kwietnia karatecy MKKK Shinkyokoushin wzięli udział w zawodach Mazowieckiej Ligi Karate w Różanie. W turnieju wystartowali zawodnicy z około dwudziestu klubów, a zmagania toczyły się pod patronatem burmistrza Różana. Jak poszło naszym zawodnikom?

Wśród około 160 zawodników z roczników 2004-2008 ekipa gospodarzy zawodów, czyli MKKK Shinkyokoushin zajęła pierwsze miejsce. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Marysia Lisiewska, Zofia Szponar, Iga Kłos, Iza Piskorek, Kamil Tyszka, Filip Czaplicki, Jakub Nienałtowski i Aleksander Śledziewski. Srebrne medale zdobyli  Oktawia Gieryk, Adrianna Lewaśkiewicz, Michał Dobkowski, Marcin Nalewajk oraz Krystian Zięba. Z kolei brąz trafił do takich zawodników i zawodniczek jak Wiktoria Szczubełek, Nadia Pieńkowska, Helena Mieczkowska, Katarzyna Lisiewska, Aleksandra Antczak, Patrycja Golan, Maksymilian Żebrowski, Filip Paudyna, Michał Mizerek, Jakub Regulski, Alan Chełchowski oraz Hubert Kraska.

Podczas zawodów w Różanie zespół MKKK Shinkyokoushin zajął pierwsze miejsce, a w klasyfikacji drużynowej w całym sezonie 2015/16 Mazowieckiej Ligi Karate gospodarze niedzielnych zawodów w Różanie uplasowali się na trzeciej pozycji. - To zwieńczenie pracy z najmłodszymi dziećmi i wielkie wyróżnienie dla klubu - komentują trenerzy sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając. Obaj z dumą odebrali puchar za trzecie miejsce.

Dodatkowym plusem były wyróżnienia indywidualne. Wśród najlepszych zawodniczek Mazowieckiej Ligi Karate znalazły się zawodniczki MKKK Shinkyokoushin - Iza Piskorek i Iga Kłos.