MKKK Shinkyokushin na Mistrzostwach Europy

Sporty walki 28 listopada 2018 0 Komentarzy

W dniach 23-24 listopada  odbyły się Mistrzostwa Europy Kadetów i Młodzieżowców oraz Seniorów Open Karate Shinkyokushin. W tym roku miały one miejsce w stolicy Węgier - Budapeszcie, gdzie przyjechało ponad 400 karateków z 25 państw. Wśród nich zawodnicy MKKK Shinkyokushin.Reprezentanci MKKK Shinkyokushin w składzie Natalia Nalewajk - kat. kumite młodzieżowiec do 55 kg, Kinga Kot - kat. kumite młodzieżowiec do 65 kg, Aleksandra Perzan - kat. kumite kadetek do 50 kg, Sebastian Jankowski - kat. kumite kadetów do 55 kg tym razem wrócili bez medali, jednak ich postawa na macie pozwala pozytywnie patrzeć w przyszłość.

Najbliżej medalu była Natalia Nalewajk, która swoją pierwszą walkę wygrała w bardzo dobrym stylu z zawodniczką z Węgier. Jednak w kolejnym pojedynku o wejście do finałowej czwórki przegrała z późniejszą Mistrzynią Europy z Ukrainy. Sebastian Jankowski również miał okazję zmierzyć się ze zwycięzcą w swojej kategorii, ale tak jak Aleksandra Perzan i Kinga Kot musiał uznać wyższość przeciwnika w eliminacjach.  

W tym miejscu należy pogratulować całej Reprezentacji Polski dla której mimo wszystko był to udany turniej, ponieważ zdobyła łącznie 16 medali: 2 złote, 2 srebrne, 12 brązowych co pokazuje jak silne jest polskie karate.

Opiekunami naszych zawodników byli sensei Artur Prusiński i Kinga Przybyłek, sędzią zawodów Wojciech Domański, sensei Marian Zając pełnił potrójną rolę: Trenera Reprezentacji Polski Kadetów (U-16) i Młodzieżowców (U-21) oraz sekundanta zawodników MKKK Shinkyokushin.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.