MKL: Godni reprezentanci gminy Myszyniec

Lekkoatletyka 09 maja 2023 2 Komentarze

28 kwietnia w miejscowości Kamion koło Sochaczewa odbył się Finał Wojewódzki w Biegach Przełajowych w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Miejski Klub Lekkoatletyczny z Myszyńca reprezentowało 5 zawodników, którzy zdobyli 3 medale.

fot. MKL Myszyniec

W rywalizacji chłopców w roczniku 2011 - 3. miejsce zajął Hubert Suchecki, w roczniku 2009 - 3. miejsce wywalczył Adam Suchecki oraz w roczniku 2008 - 2. miejsce zajął Bartłomiej Wiśniewski.

- Niesamowita historia wydarzyła się w biegu Adama Sucheckiego, który po starcie został popchnięty i podcięty, przez co stracił równowagę i upadł na ziemię, ale podniósł się i kontynuował rywalizację z ostatniej pozycji, a przed nim na trasie było ok. 50 zawodników. Krok po kroku przesuwał się do przodu, by na mecie znaleźć się na 3. miejscu, do 2 zawodnika stracił metr, a do pierwszego 2 metry. Na dekoracji spiker zawodów wielokrotnie powtarzał, że Adam Suchecki to prawdziwy bohater Mistrzostw. Jaka była rywalizacja na Mistrzostwach Mazowsza, niech świadczy drugie miejsce Bartka Wiśniewskiego, który musiał uznać wyższość aktualnego Wicemistrza Polski Młodzików (14-15 lat) 2022 w biegu na 1000m (najlepszy zawodnik w Polsce z rocznika 2008). Dobry występ zaliczył Filip Wiśniewski, który zajął 13. miejsce w roczniku 2010. W tym samym biegu fatalny upadek miał Wiktor Bors, który został jeszcze kopnięty w mięsień łydki i obolały dobiegł na 39. pozycji, po biegu zabandażowano mu nogę ,na szczęście nic poważnego się nie stało. Cała piątka zawodników godnie reprezentowała klub, Gminę Myszyniec oraz Powiat Ostrołęcki - relacjonuje MKL.

Źródło: MKL Myszyniec
Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze

...
21:26, 09 maja 2023

Koy

Przecież startowali jako uczniowie szkoły a nie mkl. Czemu nikt nie napiszę tego

ocena: -         zgłoś
...
16:04, 11 maja 2023

To

Hahaha a karuzela dalej się kręci  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.