Młodzi atleci z owocnym występem w wieloboju [ZDJĘCIA]

Inne 20 października 2021 4 Komentarze

16 października w Siedlcach rozegrany został II rzut ligi mazowieckiego wieloboju atletycznego. Region ostrołęcki reprezentowali zawodnicy UKS Atleta Ostrołęka.

W składzie Atlety znaleźli się: Dariusz Małkowski (SP10 Ostrołęka), Pola Larenta (SP4 Ostrołęka), Wojtek Bakuła (SP w Białobieli), Kacper Mróz i Kacper Krajza (SP w Chudku), Maja Zera (SP w Obierwi) oraz uczennice SP10 Ostrołęka: Natalia Sokołowska, Alicja Gużeska i Patrycja Luberecka. Wielobój to rywalizacja w biegu 4x10m, rzut piłką lekarską za siebie, trójskok obunóż z miejsca oraz tym razem podrzut na technikę.

Start w wieloboju był dla ostrołęczan niezwykle owocny. Wojciech Bakuła i Kacper Mróz po raz trzeci zdobyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych i udowodnili, że są niepokonani. Darek Małkowski uzyskał trzecie miejsce w kategorii chłopców do lat 10, natomiast Kacper Krajza był piąty w kat. chłopców do lat 13.

Udany pierwszy start zaliczyły dziewczęta do lat 10. Uplasowały się na następujących pozycjach: Pola 8. miejsce; Natalia 11. miejsce; Alicja 13. miejsce; Patrycja 14. miejsce.

Startująca w kategorii dziewcząt do lat 13 Maja Zera zajęła wysokie piąte miejsce.

W klasyfikacji drużynowej UKS Atleta wywalczył trzecią pozycję wśród drużyn województwa mazowieckiego.

- Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich uczestników i liczymy, że nadal będą tak ambitnie reprezentować nasze barwy w wielobojach, a w przyszłości - być może - także i w dwuboju olimpijskim – relacjonuje trener UKS Atleta Ostrołęka Władysław Niedźwiecki.