Młodzi lekkoatleci w akcji. Laura Dąbrowska na podium

Lekkoatletyka 23 maja 2023 0 Komentarzy

W niedzielę startowali najmłodsi zawodnicy Siódemki. 21 maja na stadionie OSiR Targówek (d. stadion Poloneza) odbył się I Mazowiecki Mityng dla Dzieci. Wystartowała w nim piątka najmłodszych zawodników tego klubu uczestniczących w programie Lekkoatletyka dla Każdego.

Najlepiej wypadła najmłodsza 11-letnia Laura Dąbrowska, która w kategorii U-12 zajęła 2. miejsce w skoku w dal – 3,96m (rekord życiowy), a w finale biegu na 60m była 4. – 9,59s (9,60s w eliminacjach). 5 miejsce w skoku w dal w kategorii U-14 zajęła Natasza Górska – 4,26m (rekord życiowy), a w biegu na 100m osiągnęła czas 14,63s. Tuż za finałowymi ósemkami, na 9. miejscu, i to zarówno w skoku w dal (4,00m), jak i w biegu na 100m (14,98s) uplasował się Piotr Dobkowski (U-14).