Młodzi mistrzowie karate z OKKK Ostrołęka. Świetny występ!

Sporty walki 30 października 2023 0 Komentarzy

W minioną sobotę, 28 października, w Sadownem odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin, który zgromadził młodych, utalentowanych zawodników z różnych zakątków Polski. Ekipa karateków OKKK Ostrołęka stanęła na wysokości zadania, zdobywając imponujące wyniki w licznych kategoriach.

Wyniki, jakie osiągnęli młodzi karatecy z Ostrołęki, to efekt ciężkiej pracy i determinacji, jaką wkładają w swoje treningi pod okiem doświadczonych instruktorów. Oto lista największych osiągnięć ostrołęckich zawodników:

• Miłosz Kochański zajął zaszczytne pierwsze miejsce w kategorii kumite kadeci 50-60kg.
  • Oliwia Abramczyk stanęła na najwyższym podium w kategorii kumite kadetki młodsze 30-40kg.
  • Amelia Tabaka również zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kumite kadetki +50kg.
  • Mateusz Ochenkowski triumfował w kategorii kadeci młodsi 30-40kg.
  • Blanka Zyśk zdobyła pierwsze miejsce w kategorii kumite dziewczęta 25-30kg.

Ale to nie koniec sukcesów. Oprócz tych pierwszych miejsc, karatecy OKKK zdobyli także wiele drugich miejsc:

• Oliwia Rykowska zajęła drugie miejsce w kategorii kata.
  • Paweł Goceł zasłużył na drugie miejsce w kategorii kumite kadeci +60kg.
  • Mateusz Mostył stanął na drugim stopniu podium w kategorii kumite kadeci 40-50kg.
  • Zofia Tabaka zdobyła drugie miejsce w kategorii kumite dziewczęta 25-30kg.

Nie zabrakło również trzecich miejsc, które zdobyli utalentowani karatecy:

• Mateusz Malon zajął trzecie miejsce w kategorii kumite Młodzicy +55kg.
  • Maja Błaszczyk stanęła na trzecim miejscu w kategorii kumite kadetki młodsze +40kg.
  • Aleksandra Ścięgaj zdobyła trzecie miejsce w kategorii kumite dziewczęta +35kg.
  • Oliwia Rykowska powtórnie stanęła na trzecim stopniu podium, tym razem w kategorii kumite młodziczki 45-55kg.
  • Jagoda Domurad zdobyła trzecie miejsce w kategorii kumite dziewczęta 25-30kg.
  • Michalina Ślaska stanęła na trzecim miejscu w kategorii kumite dziewczęta -25kg.
  • Mateusz Mostył zasłużył na trzecie miejsce w kategorii kata.
  • Hanna Kaczmarczyk zajęła trzecie miejsce w kategorii kumite dziewczęta 25-30kg.
  • Szymon Zakrzewski i Wiktor Nowakowski zajęli trzecie miejsce w kategorii kumite kadeci 30-40kg.
  • Drużyna "Team Ostrołęka" w składzie Amelia Tabaka, Oliwia Abramczyk, Michalina Ślaska i Jagoda Domurad zdobyła trzecie miejsce w walkach reżyserowanych.

- Sędzią głównym turnieju był Shihan Wiesław Orzoł 5dan. Opiekunami naszych zawodników byli Senpai Piotr Mostył oraz Senpai Julita Sęk , a sędziami Sensei Artur Orzoł, Sensei Krzysztof Ślaski, Sensei Radosław Sikora oraz Sensei Emilia Chimkowska - informuje OKKK.