Młodziczki Nike zwyciężają w turnieju o Mistrzostwo Mazowsza

Siatkówka 26 października 2010 Komentarzy

Drużyna młodziczek Nike Ostrołęka z kompletem zwycięstw wygrała turniej w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Mazowsza, który w dniach 23 – 24 października rozgrywany był w hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ulicy. Nasze siatkarki w pokonanym polu zostawiły drużyny Żbika Pruszków, Volley Płock, MOS Wola Warszawa, Olimpu Tłuszcz i Rosario Lubowidz.

Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Nasze dziewczęta pierwszy dzień turnieju rozpoczęły od zwycięstwa nad drużyną Żbika Pruszków wygrywając w setach do 19 i 9. Potem przyszła kolej na Volley Płock, który ostrołęczanki również pokonały po świetnym meczu do 13 i 17.

Podobnie, od dwóch zwycięstw bez straty seta, turniej rozpoczął MOS Wola Warszawa. Sobotni pojedynek MOS - Nike zapowiadał się bardzo ciekawie i... taki był. Zawodniczki Nike podeszły do walki z warszawiankami mocno skoncentrowane i już na początku pierwszego seta uzyskały przewagę, wygrywając pierwszą partię do 20. W drugim secie koncertowo grał blok Nike, który raz po raz zatrzymywał silne ataki wysokich warszawianek. Dodatkowo mocna i precyzyjna zagrywka i przede wszystkim równa, dobra postawa całego zespołu spowodowała wygraną do 20. Pierwszy dzień Nike zakończyło trzema zwycięstwami po 2: 0.

W pierwszym meczu niedzielnym nasze zawodniczki bez żadnych kłopotów zwyciężyły Olimp Tłuszcz 2 : 0, w setach do 18 i 9. W ostatnim meczu turnieju nasze siatkarki walczyły z zespołem Rosario Lubowidz. Jak się potem okazało był to najtrudniejszy mecz dla naszych zawodniczek. W pierwszym secie pewna wygrana do 19, ale w drugim rywalki okazały się minimalnie lepsze zwyciężając do 23. Na szczęście w tie- breaku wszystko wróciło do normy i rozstrzygająca partia zakończyła się wygraną gospodyń 15 : 9. Był to najlepszy prezent dla trenera Rafała Skórnickiego, który 24.10 obchodził imieniny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład Nike: Maja Cygielska, Kamila Sadowska, Dominika Dobkowska, Angelika Mierzejewska, Dominika Orłowska, Natalia Żebrowska, Małgorzata Gumowska, Justyna Kowalczyk, Paulina Bałdyga, Karolina Piaścik, Wiktoria Juchniewicz, Karolina Mierzejewska, Emila Lubińska, trener Rafał Skórnicki.