MP U20: Pierwszy dzień i od razu medal dla OKLA. Brąz Niedźwieckiego

Lekkoatletyka 03 lipca 2019 1 Komentarz

Damian Niedźwiecki z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki został brązowym medalistą Mistrzostw Polski U20, które odbywają się w Raciborzu!

Damian Niedźwiecki z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki został brązowym medalistą Mistrzostw Polski U20, które odbywają się w Raciborzu!

W eliminacjach Damian Niedźwiecki uzyskał drugi wynik w swojej grupie, pchając kulę na odległość 16,75 m. Również drugie miejsce - ale w innej grupie - z wynikiem 16,87 m zajął Oskar Żebrowski. Można było się więc spodziewać, że zawodnicy z Ostrołęki włączą się do walki o medale w finale. Tak też się stało.

Damian Niedźwiecki w piątej serii finałowej popisał się znakomitym pchnięciem na odległość 18,47 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Dało mu to brązowy medal, za Piotrem Godźiewiczem z Kalisza - 19,31 m oraz Wojciechem Marokiem z Orkanu Środa Wielkopolska - 19,27 m. Oskar Żebrowski zakończył zawody na piątym miejscuz wynikiem 17,27 m, co jest również jego rekordem życiowym.

Dziś wystartowała też Katarzyna Butler - w eliminacjach biegu na 800 metrów. Do finału się nie zakwalifikowała, była piąta w swojej serii, ale pobiła rekord życiowy wynikiem 2:16,47.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
09:03, 04 lipca 2019

Liski

Dla trenerów Kasi i Konrada ogromne gratulacje !!
jesteście super
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy Waszych podopiecznych  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.