MP U20: Pierwszy dzień i od razu medal dla OKLA. Brąz Niedźwieckiego

Lekkoatletyka 03 lipca 2019 1 Komentarz

Damian Niedźwiecki z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki został brązowym medalistą Mistrzostw Polski U20, które odbywają się w Raciborzu!

W eliminacjach Damian Niedźwiecki uzyskał drugi wynik w swojej grupie, pchając kulę na odległość 16,75 m. Również drugie miejsce - ale w innej grupie - z wynikiem 16,87 m zajął Oskar Żebrowski. Można było się więc spodziewać, że zawodnicy z Ostrołęki włączą się do walki o medale w finale. Tak też się stało.

Damian Niedźwiecki w piątej serii finałowej popisał się znakomitym pchnięciem na odległość 18,47 m, co jest jego nowym rekordem życiowym. Dało mu to brązowy medal, za Piotrem Godźiewiczem z Kalisza - 19,31 m oraz Wojciechem Marokiem z Orkanu Środa Wielkopolska - 19,27 m. Oskar Żebrowski zakończył zawody na piątym miejscuz wynikiem 17,27 m, co jest również jego rekordem życiowym.

Dziś wystartowała też Katarzyna Butler - w eliminacjach biegu na 800 metrów. Do finału się nie zakwalifikowała, była piąta w swojej serii, ale pobiła rekord życiowy wynikiem 2:16,47.