Nadchodzi Runmageddon Ostrołęka 5k by Melvit

Lekkoatletyka 20 lipca 2021 1 Komentarz

7 sierpnia 2021 - tę datę warto zapisać sobie w kalendarzu, by nie przeoczyć fantastycznego, sportowego wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Włodarze Ostrołęki, producent naturalnej, nieprzetworzonej żywności Melvit i organizator biegów przeszkodowych Runmageddon zaplanowali na ten dzień coś wyjątkowego - specjalną trasę 5 kilometrów najeżoną 30 przeszkodami oraz Runmageddon Kids. 

Na to wydarzenia wszyscy fani ekstremalnej rozrywki czekali już od kilkunastu miesięcy. Początkowo, Runmageddon miał odbyć się na wiosnę ubiegłego roku, niestety plany pokrzyżowała pandemia. W tym roku, dzięki współpracy współorganizatorów, udało się  zaprosić Ostrołęczan do sportowej rywalizacji i zabawy. W sobotę 7 sierpnia br. odbędzie się ekstremalny bieg przeszkodowy, w którym udział będą mogli wziąć dorośli , młodzież i dzieci. Osoby po 16 roku życia będą miały okazję sprawdzić się w nowej, dedykowanej temu eventowi formule  5k by @Melvit S.A., czyli 5-kilometrowy dystans z 30 przeszkodami.  Na mecie na uczestników, którzy podołają wyzwaniu czekać będą unikatowe medale.

100 wejściówek dla małych ostrołęczan

Dzieci w wieku 4-11 lat będą mogły przeżyć emocjonującą przygodę pokonując jednokilometrowy Runmageddon Kids, naszpikowany 10 utrudnieniami. Specjalnie dla małych  Runmageddończyków z Ostrołęki, włodarze miasta przekazali 350 bezpłatnych startów, z czego 100 pozostało jeszcze do wykorzystania. Mali fani ekstremalnej zabawy z pomocą rodziców mogą zapisywać się do startu w sportowej przygodzie. Chcąc skorzystać z bezpłatnej wejściówki opiekun prawny albo rodzic musi zarejestrować swoje konto na stronie www.runmageddon.pl i zgłosić do startu swoje dziecko, wypełniając formularz zapisu.

Korona Melvitu

Runmageddon Ostrołęka 5k by Melvit będzie nie tylko ekscytującym wydarzeniem z wyjątkową formułą i unikatowymi medalami, ale także okazją do spełnienia kolejnego warunku w drodze po trofea. Startując w Ostrołęce Runmageddończycy mogą zgarnąć jokera w walce o Koronę Melvitu i północ w walce o Koronę Runmageddonu. O ile ta druga statuetka jest już znana w społeczności OCRowej, o tyle ta pierwsza to nowość! Koronę Melvitu można zdobyć pokonując 4 z 5 wybranych przez organizatora biegów: Runmageddon Poznań 8-9.05: zachód, Runmageddon Warszawa 29-30.05: wschód, Runmageddon Ostrołęka 5K by Melvit 7.08: joker, Runmageddon Trójmiasto 4-5.09: północ, Runmageddon Kraków 18-19.09: południe.

Do Runmageddonu pozostały niespełna 3 tygodnie więc jest jeszcze czas, żeby zaplanować start w tym najpopularniejszym w Polsce biegu przeszkodowym. Pakiety startowe można kupić online poprzez stronę www.runmageddon.pl.

 

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

 

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze

...
19:31, 20 lipca 2021

Jasio

Prezydent startuje?

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.