Najlepsi ratownicy w Ostrołęce. Za nami Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 10 października 2016 Komentarzy

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki z całej Polski, w tym aktualni mistrzowie świata, zaprezentowali się w trzeciej rundzie Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym, będącym jednocześnie Mistrzostwami Ostrołęki. Nie brakowało dobrych wyników, które osiągnęli także reprezentanci gospodarzy. Zobacz wyniki i zdjęcia z zawodów.Hubert Nakielski zajął trzecie miejsce w konkurencji 200 m z przeszkodami w kategorii open, w tej samej konkurencji był pierwszy w kategorii zawodników 16-18 lat. Jego klubowy kolega z WOPR-OS Mateusz Adamowski był trzeci w ratowaniu manekina na dystansie 50 m, z kolei Rafał Majkowski (Ostrołęckie WOPR) właśnie w tej konkurencji wygrał w kategorii 12-13 lat. Julia Bożomańska (Ostrołęckie WOPR) wygrała rywalizację 12 i 13-latek w konkurencji 100 m ratowanie z pasem. Fenomenalny występ wspomniany już Nakielski zanotował w ratowaniu manekina - był najlepszy na 50 m i 100 m w płetwach. Ostrołęczanin zdominował rywalizację, zdobywając łącznie siedem medali złotych i dwa brązowe, bijąc też dwa rekordy kraju.

W Grand Prix Polski udział wzięli najlepsi ratownicy z całego kraju, m.in. ze Szczecina, Rybnika, Rudy Śląskiej, Kędzierzyna-Koźla, Żyrardowa, Tomaszowa Mazowieckiego czy wojewódzkich WOPR. Pełne wyniki zawodów znajdziesz w załączniku.  (0 B)

Organizatorami zawodów byli WOPR-OS w Ostrołęce oraz park wodny Aquarium. Patronat honorowy nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski oraz przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski. Patronem medialnym Grand Prix był serwis eOstroleka.pl. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.