Najlepsze drużyny Ekstraklasy

Inne 30 września 2020 0 Komentarzy

Najlepsze drużyny Ekstraklasy

Każda liga piłkarska dzieli się na kilka umownych grup: najsilniejsi, średniacy i ci bez przyszłości na danym poziomie rozgrywek, w kuluarach skazywani na porażkę. Wiele lig posiada swoich hegemonów, którzy rokrocznie zgarniają tytuły i trofea z krajowego podwórka; czasem są to dwie lub trzy rywalizujące ze sobą drużyny, które naprzemiennie wiodą prym. Podziały są różne, ale chyba każdy z nas potrafi wymienić najlepsze drużyny w swojej ulubionej lidze.

Tym razem weźmiemy pod lupę Ekstraklasę i jej topowe zespoły, patrząc na sprawę z nieco bardziej historycznym ujęciu. Który polski klub jest najlepszy? Jakie kryteria są brane pod uwagę przy tworzeniu tabeli wszech czasów? Jak taka tabela ma się do obstawiania zakładów bukmacherskich? Na te i inne pytania odpowiadamy w niniejszym tekście.

Tabela wszech czasów, czyli najlepsze zespoły Ekstraklasy

Tabela wszech czasów dotycząca PGE Ekstraklasy sumuje różnorodne liczby z sezonów od 1927 roku i jest aktualizowana po każdej kolejnej zakończonej kampanii. W zestawieniu są brane pod uwagę dane takie jak liczba zdobytych tytułów mistrzowskich, liczba rozegranych meczów, a także zdobytych punktów. Istotna jest również suma zwycięstw, remisów oraz porażek; należy zliczać bilans bramkowy, spędzone w lidze sezony oraz najwyższą zajętą lokatę.

Każdy zespół posiada swoje własne statystyki, które są następnie ustawiane w kolejności od najlepszych do najgorszych. Taka tabela daje ogólny pogląd na historię ligi, jednak jeśli ma być podpowiedzią w kwestii zakładów bukmacherskich, warto zgłębić temat. W bukmacherce liczy się bowiem to, co jest tu i teraz – sięganie do czasów przedwojennych raczej mija się z celem.

Tabela wszech czasów Ekstraklasy – kto najlepszy?

Pierwsze miejsce w ekstraklasowej tabeli wszech czasów zajmuje Legia Warszawa. Stołeczny klub zebrał aż 3309 punktów, wygrywając ligę aż czternastokrotnie – tyle samo, co zajmujący drugie miejsce zespół Wisły Kraków (2863 punkty). Podium zamyka Ruch Chorzów (2428 punktów). Dalej, w pierwszej dziesiątce, znajdują się kluby takie jak: Górnik Zabrze (2321), Lech Poznań (2194), ŁKS Łódź (1785), Pogoń Szczecin (1500), Śląsk Wrocław (1475), Widzew Łódź (1362) i Zagłębie Lubin (1278).

Tabelę wszech czasów, liczącą 86 miejsc, zamyka zespół Union-Touring Łódź, mający w dorobku zaledwie trzy punkty.

Tabela wszech czasów a zakłady bukmacherskie

Statystyki nieodłącznie kojarzą się z obstawianiem meczów. A popularność bukmacherów online rośnie i sprawia, że coraz więcej osób próbuje swoich sił w zakładach bukmacherskich. To dobry sposób na dodanie pikanterii oglądanym meczom – staną się one jeszcze bardziej emocjonujące. Dzięki ciekawej ofercie bukmachera online eWinner szanse na wygraną są duże, a my możemy zarobić na naszym kibicowaniu!

Bukmacher online eWinner pozwala nam na obstawianie z poziomu własnej kanapy. Możemy postawić zakład o dowolnej porze, każdego dnia, nawet, gdy stacjonarny punkt jest zamknięty. Nie musimy martwić się pogodą, odległością od punktu bukmacherskiego czy brakiem czasu – obstawienie online zajmie nam chwilę i nie sprawi najmniejszego problemu! A zatem – czas zajrzeć w statystyki i spróbować swoich sił w nowym sezonie!

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę