Najmłodsi ratownicy WOPR-OS na Mistrzostwach Polski [ZDJĘCIA]

Inne 07 grudnia 2022 0 Komentarzy

Bardzo udany start odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka w Pierwszych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się 3 grudnia 2022 r. w Skierniewicach. W skład reprezentacji WOPR-OS weszli Anna Grabowska, Mikołaj Pęza i Michał Małkowski.

Ostrołęccy zawodnicy podczas mistrzostw wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych i zdobyli w sumie dziewięć medali.

• Mikołaj Pęza, zdobywca czterech medali (dwa złote i dwa srebrne), w kategorii wiekowej 11 lat zajmował następujące lokaty : I miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 41,32 s – rekord Polski, I miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 37,10 s – rekord Polski, II miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z czasem 52,96 s – rekord życiowy, II miejsce w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 50,17 s – rekord życiowy.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wśród 11-latków Mikołaj Pęza zajął pierwsze miejsce.

• Trzy brązowe medale w kategorii wiekowej 10 lat zdobył Michał Małkowski. Zrobił to w następujących konkurencjach: III miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 53,69 s – rekord życiowy, III miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 55,14 s – rekord życiowy, III miejsce na 50 m super ratownik z czasem 54,95 s – rekord życiowy. Michał ponadto zajął V miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 45,57 s – rekord życiowy.

W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w kategorii wiekowej 10 lat Michał Małkowski zajął II miejsce.

• Z dwoma medalami (srebrny i brązowy) oraz III miejscem w klasyfikacji indywidualnej wśród 9-latków z mistrzostw wróciła Anna Grabowska. Najmłodsza zawodniczka WOPR-OS w swoich startach osiągnęła następujące wyniki: IV miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 1,14,16 s – rekord życiowy, II miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 55,11 s – rekord życiowy, IV miejsce na 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 51,72 s – rekord życiowy, III miejsce na 50 m super ratownik z czasem 1,05,69 s – rekord życiowy.

- Jestem bardzo dumny z postawy moich najmłodszych zawodników , którzy podczas mistrzostw pokazali dużą wolę walki osiągając wspaniałe wyniki. Mam nadzieję, że pójdą oni w ślady swoich starszych kolegów i w przyszłości będą osiągać rewelacyjne wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.