Najmłodsi ratownicy WOPR-OS w akcji. "Bardzo udany start" [ZDJĘCIA]

Pływanie 23 listopada 2023 0 Komentarzy

18 Listopada 2023 r. zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka wystartowali w Zimowych Mistrzostwach Polski Młodzików Młodszych w sportowym ratownictwie wodnym, które odbyły się w Szczecinie. Ich start wypadł naprawdę okazale!

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Anna Grabowska, Julia Ościłowska, Michał Małkowski, Paweł Ościłowski. Ostrołęccy zawodnicy podczas mistrzostw wystartowali w czterech konkurencjach indywidualnych i zdobyli w sumie cztery medale, ustanowili wiele rekordów życiowych oraz jeden rekord Polski.

Paweł Ościłowski, zdobywca czterech medali (dwa złote, jeden srebrny i jeden brązowy), w kategorii wiekowej 10 lat zajmował następujące lokaty: 2. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 45,37 s – rekord życiowy, 1.  miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z czasem 51,00 s – rekord życiowy, 1. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 40,42 s – rekord życiowy i nowy rekord Polski, 3. miejsce w konkurencji 50 m super ratownik. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw wśród 10-latków Paweł zajął 2. miejsce.

W kategorii wiekowej 10 lat wśród dziewcząt Anna Grabowska zajmowała: 11. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 55,69 s – rekord życiowy, 10. miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 56,66 s – rekord życiowy, 12. miejsce w konkurencji 50 m ratowanie manekina z pasem z czasem 46,93 s – rekord życiowy, 12. miejsce w konkurencji 50 m super ratownik z czasem 1,01,11 – rekord życiowy.

W kategorii 11 lat dziewcząt Julia Ościłowska zajmowała następujące lokaty: 4. miejsce na 50 m super ratownik, 7. miejsce na 50 m ratowanie manekina z czasem 49,72 s – rekord życiowy, 9. miejsce na 50 m ratowanie manekina w płetwach.

W kategorii wiekowej 11 lat chłopców Michał Małkowski w konkurencji 50 m super ratownik zajął 7. miejsce z czasem 47,03 s – rekord życiowy, na 50 m ratowanie manekina zajął 6. miejsce z czasem 46,97 s – rekord życiowy, na 50 m ratowanie manekina w płetwach zajął 7.  miejsce z czasem 43,09 s – rekord życiowy, na 50 m ratowanie manekina z pasem zajął 7. miejsce z czasem 39,87 s – rekord życiowy. W klasyfikacji indywidualnej mistrzostw w kategorii wiekowej 11 lat chłopców Michał zajął 6. miejsce.

- To był bardzo udany start najmłodszych zawodników WOPR-OS. Podczas mistrzostw pokazali oni dużą wolę walki osiągając wspaniałe wyniki a co najważniejsze poprawiając swoje rekordy życiowe. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy na treningach w przyszłości będą również osiągać rewelacyjne wyniki w starszych kategoriach wiekowych – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.