Najmłodsze siatkarki reprezentowały Ostrołękę w Mistrzostwach Mazowsza [ZDJĘCIA]

Siatkówka 23 kwietnia 2012 Komentarzy

Adeptki Akademii Siatkówki im. Arkadiusza Gołasia prowadzonej przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej wzięły udział w kolejnych turniejach eliminacyjnych Mistrzostw Mazowsza w mini-siatkówce „Kinder plus sport”.

W sobotę 21. kwietnia w Węgrowie odbyły się zawody dziewcząt urodzonych w 2001 roku. Podopieczne Katarzyny Turek zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. W barwach Ostrołęki wystąpiły trzy zespoły. Akademia 1: Zosia Dudziec i Marysia Sobczak
Akademia 2: Nina Szabłowska i Klaudia Lendzioszek
Akademia 3: Ola Jadczak, Anna Turek i Karolina Żebrowska.

Najlepszy wynik osiągnęła pierwsza drużyna, która zwyciężyła w grupie eliminacyjnej. W walce o pozycje 1-16 dziewczęta musiały uznać wyższość przeciwniczek i zajęły ostatecznie 15. miejsce. Druga dwójka  z eliminacji wyszła na drugiej pozycji i walczyła o lokaty 17-24. W tej fazie zawodów ostrołęczanki przegrały tylko jeden mecz i sklasyfikowane zostały jako 18. para turnieju. Trzecia drużyna także walczyła bardzo ambitnie co zaowocowało 38. miejscem. W zawodach udział wzięło 52 zespoły z całego województwa.

W niedzielę 22. kwietnia do Radomia pojechały dziewczynki trenowane przez Urszulę Iwaniuk. W turnieju rocznika 2000 nasze miasto reprezentowały dwa zespoły trzyosobowe.
Akademia 1: Katarzyna Krawaczek, Julia Serowiecka , Klaudia Waśkiewicz
Akademia 2: Wiktoria Szczepanek , Gabriela Podbielska, Patrycja Parzych.

Pierwsza trójka była w zawodach rozstawiona dzięki dobrym wynikom w poprzednich turniejach i nie musiała rozgrywać gier w eliminacjach. Niestety w turnieju głównym nie udało się dziewczętom potwierdzić dobrej dyspozycji i ostatecznie zajęły 11. miejsce. Druga drużyna w grupie eliminacyjnej zajęła 3. miejsce, a następnie zwyciężyła wszystkie spotkania kończąc rywalizację na 17. miejscu spośród 28. uczestniczących zespołów.

[źródło: nike-ostroleka.pl]