Narew II ograła Świt i jest bliżej awansu [ZDJĘCIA, WYNIKI, TABELA]

Piłka nożna 29 maja 2022 1 Komentarz

Jednostronny przebieg miał mecz na szczycie B Klasy ostrołęckiej, w którym Narew II Ostrołęka zmierzyła się ze Świtem Baranowo. Stawka była wysoka, bowiem zwycięska drużyna ma dużo większe szanse na awans do wyższej ligi. Jest nią ostrołęcka Narew.

Już w 5. minucie kibice obejrzeli pierwszego gola za sprawą Kacpra Bąka. Ten sam zawodnik trafił do siatki jeszcze raz w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się również Michał Gocłowski po stronie gospodarzy i Marcin Tabaka po stronie gości.

W drugiej połowie Narew zdominowała gości jeszcze bardziej. Na listę strzelców wpisali się kolejno: Damian Klec, Mieszko Grodzki, Bartosz Siurnicki i Maciej Kubeł. W 59. minucie było 7:1, a zawodnicy Świtu motywowali się, przestrzegając, że jak gra się nie poprawi to "wpadnie dziesięć". Taki scenariusz jednak się nie zdarzył, więcej goli nie obejrzeliśmy, m.in. dzięki Dawidowi Wildze w bramce Świtu. Szansę na gola dla gości miał m.in. grający trener Dąbrowski, ale jego mocne uderzenie zza pola karnego poszybowało nad bramką.

Dzięki tej wygranej Narwianie mają duże szanse na zajęcie premiowanego awansem drugiego miejsca w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem wyprzedzają Świt o "dwa oczka". Mecz rozgrywany był w ramach 60-lecia obchodów MZKS Narew Ostrołęka i miał ciekawą oprawę, jak na najniższą klasę rozgrywkową (spiker, muzyka itd.).

Narew II Ostrołęka - Świt Baranowo 7:1 (3:1)

Narew II:  Shavketov (60. A. Drężek) – Kubeł, Gocłowski, Cykała, Bolc (62. Opęchowski) – B. Bieńkowski (46. Sadowski), Karwowski, Bąk (75. Grala) – Siurnicki (73. H. Sadłowski), Grodzki, Klec (62. Miłoszewski).

Świt: Wilga, Tadra, Dąbrowski, Zarjewski, Fąk (Gacioch K. (Gacioch A.)), Sakowski (Olender) Tabaka(Ogonowski S.), Michalak, Gąska(Brodowski), Dobrzynski, Ogonowski R.

Co w innych meczach? Na wyjeździe przegrała drużyna Orza Goworowo (2:4 z GKS Andrzejewo), za to trzy punkty z meczu z najsłabszą w lidze Iskrą Zaręby Kościelne przywiózł GLKS Lelis.