Narew lepsza od Makowianki! Niezwykle ważne wyjazdowe trzy punkty

Piłka nożna 16 września 2023 6 Komentarzy

W meczu na szczycie V ligi mazowieckiej gr. I ostrołęcka Narew pokonała na wyjeździe Makowiankę Maków Mazowiecki 2:0. W szóstej kolejce to niebiesko-czerwoni dopisują do swojego konta trzy punkty i są wciąż niepokonani w tym sezonie.

Makowianka to trudny rywal z apetytem na awans - zespół prowadzi Kamil Majkowski, a w kadrze znajdziemy wielu zawodników z czwartoligową przesłością, do tego graczy zza granicy. Dziś jednak niepokonani dotąd u siebie makowianie musieli uznać wyższość Narwi.

Już na początku meczu było gorąco, w szóstej minucie gospodarze trafili do siatki, ale... bramka została nieuznana z powodu spalonego. Ale i Narwianie mieli swoje szanse: Bruno Vilela był bardzo blisko gola, ale po podaniu od Gałązki trafił w słupek. Przed szansą stanął jeszcze Ciecierski, ale Stelmach obronił jego strzał.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze, ostrołęczanie pokazali jednak klasę w drugiej części gry. W 74. minucie Narew wyszła na prowadzenie po golu Ciecierskiego. Cztery minuty później było już 2:0 po bramce tego samego zawodnika - w międzyczasie rywale mieli poprzeczkę, ale to po stronie Narwi piłka wpadała do siatki.

Gospodarz rzucili się do ataku. Melo uderzał obok bramki, widać było też coraz większą nerwowość po stronie Makowianki. W końcu ostatni gwizdek i to niebiesko-czerwoni mogli świętować. W sześciu meczach pięciokrotnie wygrali i raz zremisowali. To się nazywa dobry początek sezonu!

Makowianka Maków Mazowiecki - Narew Ostrołęka 0:2 (0:0)

• 0:1 - Ciecierski
  • 0:2 - Ciecierski

Narew: Stepnowski - Bajor, Kamionowski, Iżowski, Ziemak, Ciężar, Białobrzeski, Vilela, Cicierski, Olesiński, Gałązka. Zagrali również: Domian, Krawczyk.