Pod kontrolą Mazovii. Narew Ostrołęka bez punktów na start wiosny [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 15 marca 2023 12 Komentarzy

Mazovia Mińsk Mazowiecki wywiozła z Ostrołęki trzy punkty na początek rundy wiosennej IV ligi mazowieckiej. Wicelider kontrolował spotkanie i wygrał z Narwią 2:0. Nie był to mecz z wielką historią, a Narwi zabrakło jakości w grze ofensywnej.

W wyjściowym składzie Narwi na ten mecz pojawiło się aż... sześciu obcokrajowców. Na trybunach - kibice spragnieni piłkarskich emocji po zimowej przerwie.

W 31. minucie Mazovia wyszła na prowadzenie. Rzut z autu na wysokości pola karnego, wrzucona piłka w pole karne, piłka trafiła za plecy Ochrimenki, jeden z graczy Mazovii wystawił ją do Pawło Ksionza, a były reprezentant Ukrainy umieścił piłkę w siatce. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć prowadzenie Mazovii pod koniec pierwszej połowy, ale pojedynek sam na sam wygrał Shavketov.

Druga połowa rozpoczęła się od... rzutu karnego dla rywali po zagraniu ręką Cassio. Shavketov zatańczył na linii bramkowej, niczym Jerzy Dudek w pamiętnym finale Ligi Mistrzów, a i efekt był podobny: piłka do siatki nie trafiła, bramkarz Narwi odbił ją do boku.

Ale w 68. minucie Narew przegrywała już 0:2. Ochrimenko sfaulował rywala w polu karnym, sędzia wskazał na jedenasty metr, a Wojciech Trochim pokonał Shavketova. Choć i w tym przypadku niewiele brakowało, żeby bramkarz rodem z Uzbekistanu odbił strzał byłego gracza warszawskiej Legii.

Obraz meczu praktycznie przez 90 minut się nie zmieniał - mecz kontrolowała Mazovia, a Narew miała swoje nieliczne wypady pod bramkę gości. Narwi brakowało przede wszystkim strzałów na bramkę rywali, a bez tego nie można wygrywać meczów. Mecz z Mazovią pokazał, że mimo zmian kadrowych, Narwianie mają jeszcze nad czym pracować, a Mazovia udowodniła, że zespołowa gra to ich mocna strona.

Narew po meczu z Mazovią zostaje na 14. miejscu w tabeli, mając 15 punktów w tabeli.

Narew Ostrołęka - Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:2 (0:1)

Narew: Shavketov - Drężek, Cassio, Ochrimenko, Gałązka, Ciężar, Vilela, Faracov, Budniak, Jastrzębski, Olesiński. Zagrali również: Zięba, Białobrzeski, Barciak, Bieńkowski.