Zwycięski start sezonu w V lidze. Narew lepsza od Świtu [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 12 sierpnia 2023 7 Komentarzy

Narew Ostrołęka na inaugurację sezonu w V lidze wygrała ze Świtem Staroźreby 3:2. Obie drużyny grały w poprzednim sezonie w IV lidze, teraz muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wygrana nie przyszła łatwo, ale najważniejsze są trzy punkty i zwycięskie wejście w sezon.

Ostrołęcka Narew od początku ruszyła do ataku i miała możliwość wyjścia na prowadzenie, lecz Domian trafił w słupek. Nie brakowało kolejnych okazji do zdobycia bramki, blisko z rzutu wolnego był Ziemak, ale golkiper gości obronił ten strzał. Jednak w końcu Narwianie dopięli swego i Bruno Vilela zdobył pierwszego gola dla Narwi w sezonie 2023/24.

Wydawało się, że mecz jest pod kontrolą niebiesko-czerwonych, ale później wydarzyło się coś absolutnie nieoczekiwanego: dwa gole w dwie minuty i to Świt Staroźreby schodził na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Gałązki ruszyli do ataku i były tego efekty. Niebiesko-czerwoni w 67. minucie mieli rzut karny, który na gola zamienił Damian Gałązka. Z publicznością w Ostrołęce następnie pięknie przywitał się Artur Bajor, strzelając bramkę na 3:2 z woleja. Emocje sięgały zenitu.

W 86. minucie goście mieli jeszcze rzut wolny z dogodnej pozycji i... trafili w poprzeczkę. Kibicom spadł kamień z serca, podobnie było chwilę później, gdy interweniował Shavketov. Skończyło się 3:2, punkty zostały w Ostrołęce.

Z ciekawostek pozameczowych: na spotkaniu pojawił się były reprezentant Polski Grzegorz Szamotulski, klub przygotował też wiele innych atrakcji, a wstęp był darmowy: widać to było też po frekwencji, bo kibice chętnie przyszli na mecz. Wynik też się zgadza - oby tak było dalej.

Narew Ostrołęka - Świt Staroźreby 3:2 (1:2)

• 1:0 Bruno Vilela
  • 1:1 (Świt)
  • 1:2 (Świt)
  • 2:2 Gałązka (karny)
  • 3:2 Bajor

Narew: Skavketov - Gałązka, Kamionowski, Bajor, Sokołowski, Ciężar, Banach, Ziemak, Bruno, Domian, Olesiński. Zagrali również: Iżowski, Kelwin, Pierzchała. Zagrali rówież: Pierzchała, Kelwin, Iżowski, Stenaj.

Zdjęcia z meczu dzięki uprzejmości Amelii Siemborskiej, czyli Narwianki - możecie ją obserwować na Instagramie tutaj. Zachęcamy do obserwacji, bo na jej koncie znajdziecie wiele ciekawostek odnośnie Narwi.