Narew lepsza od Unii. Niebiesko-czerwoni z kompletem punktów [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 19 sierpnia 2023 7 Komentarzy

Narew Ostrołęka w meczu 2. kolejki V ligi pokonała Unię Warszawa 3:2. Niebiesko-czerwoni z kompletem 6 punktów będą w czołówce tabeli.

Trener Marcin Gałązka przed meczem mógł zaskoczyć rywali wyjściowym ustawieniem. Obrońca Iwan Iżowski przesunięty został do środka pomocy, a Damian Gałązka - ostatnimi czasy na prawej obronie - wylądował... w ataku. Ten drugi ruch, jak się okazało, był strzałem w dziesiątkę.

Mecz rozpoczął się od groźnych ataków Unii, ale i Narew miała swoje momenty - jak strzał z dystansu Borysa Ciężara. Jednak w 10. minucie to goście objęli prowadzenie - wyszli z kontrą i było 1:0 dla Unii.

W 34. minucie Narew wyrównała po golu Olesińskiego z rzutu karnego, a kilka minut później Narwianie prowadzili już 2:1. Iżowski zagrał na wolne pole do Gałązki, a ten po indywidualnej akcji strzelił celnie. Niestety, pod koniec pierwszej połowy fatalny błąd przydarzył się gospodarzom. Kamionowski podał do bramkarza, ale ten pomylił się przy przyjęciu i piłka wpadła do siatki. 2:2.

Remis jednak nie utrzymał się długo. Kolejny rzut karny dla Narwi tuż przed zejściem na przerwę - pewnie wykorzystany przez Olesińskiego.

W drugiej połowie przeważała Narew i miała szansę na zdobycie kolejnych bramek: przed szansą stanął m.in. bardzo dobrze dysponowany w sobotę Damian Gałązka. Ostatecznie, mimo szans z obu stron, więcej bramek nie padło. Narew wygrała drugi mecz w sezonie i ma na koncie komplet punktów.

Narew Ostrołęka - Unia Warszawa 3:2 (3:2)

• 0:1 - (Unia)
  • 1:1 - Olesiński [karny]
  • 2:1 - Gałązka
  • 2:2 - (Unia, samob.)
  • 3:2 - Olesiński [karny]

Narew: Shavketov - Bajor, Kamionowski, Kelwin, Sokołowski, Ciężar, Iżowski, Ziemak, Vilela, Gałązka, Olesiński. Zagrali również: Banach

Zdjęcia z meczu dzięki uprzejmości Amelii Siemborskiej, czyli Narwianki - możecie ją obserwować na Instagramie tutaj. Zachęcamy do obserwacji, bo na jej koncie znajdziecie wiele ciekawostek odnośnie Narwi.