Narew Ostrołęka w rundzie jesiennej. Oni najczęściej strzelali i asystowali

Piłka nożna 27 listopada 2021 0 Komentarzy

Narew Ostrołęka zakończyła rundę jesienną na siódmym miejscu w tabeli IV ligi. Czas poznać zawodników, którzy nadawali ton grze niebiesko-czerwonych. Kto strzelił najwięcej bramek, a kto najczęściej asystował?

Najlepsi strzelcy: Olesiński, Gałązka, Jastrzębski

Najwięcej bramek dla niebiesko-czerwonych w tej rundzie strzelił Przemysław Olesiński. Ten napastnik aż dziewięciokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, strzelając wiele ważnych bramek, jak choćby te dające rzutem na taśmę punkt w meczu z Ząbkovią Ząbki.

Pięciokrotnie do siatki trafiał Damian Gałązka. To pomocnik, który ma za sobą również niezwykle udaną rundę - dokładał do tego asysty, będąc pewnym punktem niebiesko-czerwonych. Jego podania nie raz przeszywały linie defensywne przeciwników, a do tego jeszcze, jak widać, skuteczność była niezła.

Trzy bramki dołożył Kamil Jastrzębski. Ten dorobek mógłby być większy, gdyby nie absencja w kilku meczach z powodów zdrowotnych. W ostatnim meczu rundy wrócił, trafił do siatki i pokazał, że w optymalnej formie jest niezwykle groźnym zawodnikiem dla drużyny przeciwnika.

Najlepsi asystenci: Staszczuk, Gałązka, Olesiński

Najwięcej asyst w rundzie jesiennej zaliczył Maciej Staszczuk, który nie zawsze miał miejsce w wyjściowej jedenastce, ale nawet wchodząc z ławki był wartością dodaną dla niebiesko-czerwonych. Walczył z przodu, a to przekładało się na fakt, iż często stwarzał sytuacje kolegom. Dorobek 7 asyst mówi sam za siebie.

Z 5 asystami rundę skończył Damian Gałązka. Tego wymaga się właśnie od środkowego pomocnika, kreatora gry. Biorąc pod uwagę liczbę goli i asyst, decyzja o pozyskaniu tego gracza była jak najbardziej słuszna.

Również 5 asyst ma Przemysław Olesiński. To nie tylko snajper wykorzystujący sytuacje podbramkowe, ale również zawodnik, który potrafi dograć koledze z zespołu. Gdyby prowadzić klasyfikację kanadyjską (gole+asysty) - mamy zdecydowanego zwycięzcę.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.