Narew Ostrołęka wznowi treningi. Pierwsze ruchy kadrowe już są znane

Piłka nożna 04 lipca 2022 8 Komentarzy

We wtorek na stadionie przy ul. Witosa w Ostrołęce treningi wznowi ostrołęcka Narew. Pod wodzą nowego trenera Marka Marciniaka niebiesko-czerwoni będą przygotowywać się do sezonu 2022/23 w IV lidze mazowieckiej. Kibiców najbardziej interesują ruchy kadrowe, a te zapowiadają się ciekawie.

Narew w sezonie 2021/22 zajęła 7. miejsce w IV lidze mazowieckiej i utrzymała się w rozgrywkach. Przed ostrołęczanami jednak dużo trudniejsze wyzwanie, bo nowa IV liga będzie zdecydowanie silniejsza. Sporo nowych zespołów, które na pewno będą chciały powalczyć o jak najwyższą lokatę. Aby liczyć się w tych rozgrywkach, trzeba poszukać wzmocnień. Narew to robi.

Na pierwszym treningu powinno pojawić się dwóch wychowanków Bałtyku Gdynia, czyli klubu, w którym poprzednio pracował trener Marek Marciniak. Jak się dowiedzieliśmy, testowany będzie również młody bramkarz z III ligi, a także napastnik występujący ostatnio na Warmii i Mazurach.

Na pierwszym treningu spodziewany jest także doświadczony obrońca z Ukrainy. Jeżeli zostanie, nie będzie jedynym Ukraińcem w zespole. Z klubu odszedł co prawda Wiktor Łychowydko, ale - to dobra wiadomość dla kibiców Narwi - na kolejny sezon zostaje Iwan Budniak.

Pozostając przy obcokrajowcach, Narew planuje testowanie jeszcze dwóch graczy spoza Polski - na pierwszym treningu ich jednak nie będzie. To zawodnicy z odległego kraju, środkowy obrońca i napastnik. Jeden z nich występował ostatnio w najwyższej lidze w swojej ojczyźnie.

Przedłużone zostały także umowy z Bartłomiejem Ziemakiem i Damianem Gałązką. Obaj byli kluczowymi piłkarzami Narwi w ubiegłym sezonie. Gałązka miał najwięcej bramek i asyst, z kolei Ziemak imponował walecznością i również wykręcał niezłe liczby. Zatrzymanie tych zawodników w klubie to dobry ruch zarządu.

Losy niektórych zawodników wciąż się ważą i zapewne więcej dowiemy się już po wznowieniu treningów. Pierwszy mecz sezonu 2022/23 (z Mazovią Mińsk Maz.) zaplanowano na 6/7 sierpnia. Wcześniej Narew zagra sparingi z Olimpią Zambrów, Rzekunianką Rzekuń, ŁKS Łomża, Warmią Grajewo i Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
16:08, 04 lipca 2022

Kibic

Mocno Narew!

ocena: 100%         zgłoś
...
16:14, 04 lipca 2022

Xx

Ciekawe czy zostanie Kraska,  Staszczuk,  dzbenski i Jastrzębski?  

ocena: -         zgłoś
...
19:29, 04 lipca 2022

Gość

To czekamy na zdjęcia z treningu kto był a kto nie

ocena: -         zgłoś
...
23:22, 04 lipca 2022

Qel

Dobra wiadomość !!!!!!

ocena: 100%         zgłoś
...
07:21, 05 lipca 2022

kibc

A gdzie pójdzie Staszczuk , Kraska , Jastrzebski do Rzekunia???? Zaden zespoł z ich potencjałem nie jest zainteresowany chyba żę okregówka czy a-klasa a Dzbenski to nie wiem co tam robi od paru lat kopie sie po czole , z taktyki miernota , tylko szybkość co w obrobie mu nie pomaga , powinien grać w drugej drużynie pomódz im.

ocena: 34%         zgłoś
...
09:16, 05 lipca 2022

Gość

Ludziska to że ich nie opisali w poście nie oznacza że nie będą dalej grać.
Jeżeli by nie grali to byłby uważam strzał kolano dla Narwi. Pozbywać się swoich z Ostrołęki a ściągać ludzi przyjezdnych m. in z Gdyni.  

ocena: 100%         zgłoś
...
11:02, 05 lipca 2022

Gość

Akurat czarnoskórzy którzy grali w Narwi kiedyś zawsze byli solidnymi zawodnikami jak Sudy, Ifi, Mohammed, Maxwell. A transfer czarnoskórego zawodnika to i by przyciągnął ludzi na trybuny.  

ocena: 75%         zgłoś
...
11:32, 05 lipca 2022

wspominam

Sudy to był kozak na obronie!  

ocena: 100%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.