Narew rozgromiła Ostrovię. Kolejny pucharowy przystanek: Słoszewo

Piłka nożna 14 września 2023 0 Komentarzy

Za nami kolejna runda Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Narew Ostrołęka wygrała w Ostrowi Mazowieckiej 6:0 po serii pięknych goli i tym samym zagra w najlepszej ósemce regionalnego pucharu. Bez gry awansował KS CK Troszyn. W ćwierćfinale Narew jedzie do Słoszewa, Troszyn - do Opinogóry.

Narew objęła prowadzenie w 11. minucie po golu z rzutu karnego - zawodnik Ostrovii zagrał ręką, a pewnym egzekutorem "jedenastki" był Przemysław Olesiński.  Drugi gol padł w 32. minucie i jego autorem ponownie był Olesiński - tym razem z gry. Ziemak "poczarował" z prawej strony boiska, zaskoczył obrońcę i wrzucił wprost na głowę Olesińskiego. To było bardzo dobre, mocno bite dośrodkowanie, do tego idealnie dołożona głowa i było 2:0.

Jeszcze przed przerwą Narew zdobyła gola numer trzy. Tym razem Gałązka zszedł z prawej strony do środka i posłał prostopadłe podanie do Ciecierskiego, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. Trzeba pochwalić nie tylko strzelca, ale i asystenta: to podanie to było prawdziwe "ciasteczko".

Ciecierski skończył golem pierwszą połowę i tak samo... zaczął drugą. W 46. minucie meczu Artur Bajor zagrał długą piłkę w pole karne. Piłka raz skozłowała, a gdy spadała po raz drugi potężnie uderzył ją wspomniany Kacper Ciecierski. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. To się nazywa start drugiej połowy z przytupem.

To nie był koniec strzelania, bowiem w 70. minucie Narew prowadziła już 5:0. Tym razem Wiktor Krawczyk znakomicie zagrał indywidualnie: z prawej strony boiska dryblował, jakby od niechcenia. Zawodnicy Ostrovii mogli tylko przyglądać się, jak Krawczyk wstrzeliwuje piłkę w pole karne, gdzie czekał już na nią Kacper Domian. Dołożenie nogi i "piątka" na koncie Narwi.

Ostatni gol padł pod koniec meczu, ale też był wyjątkowej urody. Tym razem Kacper Domian wystąpił w roli asystenta po indywidualnej szarży - wyłożył piłkę Bruno, a Brazylijczyk precyzyjnie posłał piłkę do siatki z siedemnastu metrów. Gol naprawdę wyjątkowej urody!

Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Narew Ostrołęka 0:6 (0:3)

• 0:1 - Olesiński [karny]
  • 0:2 - Olesiński
  • 0:3 - Ciecierski
  • 0:4 - Ciecierski
  • 0:5 - Domian
  • 0:6 - Vilela

Narew Ostrołęka: Stepnowski (46. Shavketov) – Ziemak (55. Bieńkowski), Abou Khamis, Iżowski (55. Kamionowski), Bajor (55. Olszewski) – Ciężar (55. Kelwin), Białobrzeski, Vilela – Ciecierski, Olesiński (55. Domian), Gałązka (55. Krawczyk).