Narew uległa warszawskiej Legii w sparingu

Piłka nożna 03 lutego 2014 Komentarzy

Narew Ostrołęka przegrała z Legią Warszawa 1:5 w meczu towarzyskim, który odbył się w niedzielne południe na boisku bocznym stadionu przy ul. Łazienkowskiej w Warszawie. Bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył Dominik Dzwonkowski.

W drużynie Legii wystąpili młodzi zawodnicy, grający na codzień w rozgrywkach trzecioligowych. Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry obu drużyn w środku pola. Pierwszą okazję do strzelenia bramki stworzyli sobie ostrołęczanie już w siódmej minucie. Strzał Tomasza Niedźwieckiego z szesnastu metrów trafił jednak w słupek bramki strzeżonej przez Mikołaja Smyłka. Trzy minuty później przed szansą stanęli gospodarze, lecz obronną ręką w sytuacji sam na sam wyszedł Andrzej Łyziński. Legia grała wysokim pressingiem, czym zmuszała Narew do błędów na własnej połowie. W 26. minucie jeden z legionistów przestrzelił w idealnej sytuacji bramkowej a po kolejnych ośmiu minutach sytuację ratował niezawodny "Łyżwa". Chwilę po tej sytuacji Legia ponownie stanęła przed idealną szansą, lecz strzał , zmierzający do pustej bramki, w ostatniej chwili zablokował obrońca niebiesko-czerwonych.

Jedyna bramka pierwszej połowy padła w 45. minucie. Zamieszanie pod bramką Legii wykorzystał Dominik Dzwonkowski, którego przytomne zachowanie pozwoliło na objęcie prowadzenia przez Narew. Zespoły zeszły na przerwę przy dość niespodziewanej przewadze ostrołęckiego klubu.

W drugiej części gry w barwach obu drużyn zobaczyliśmy wielu nowych zawodników. Obraz gry nie zmienił się, nadal to Legia miała dużą przewagę. Wyrównanie padło w 55. minucie, kiedy to Czarnecki skierował piłkę do bramki po dobrze rozegranym rzucie rożnym. Niespełna dziesięć minut później było już 2:1 dla gospodarzy, tym razem po błędzie bramkarza Narwi na listę strzelców wpisał się Sokołowski. W 69. minucie na 3:1 podwyższył Parobczyk. Kilka minut później Legia prowadziła już różnicą trzech goli - Kamil Rymek musiał skapitulować po rzucie karnym, egzekwowanym przez Czarneckiego. Ten sam zawodnik skompletował hat-tricka, ustalając wynik meczu na 5:1 w 82. minucie.

Legia II Warszawa - Narew Ostrołęka 5:1 (0:1)

Legia: Smyłek – Bogusławski, Budek, Misiak, Turzyniecki – Bartczak, Karbowy, Michalak, Tomasiewicz, Zawal – Arak. Po przerwie: Lasota – Rosiński, Kochański, Wieteska, Rozmus, Bajdur, Dębiec, Sokołowski, Parobczyk, Janusiewicz, Czarniecki.

Narew: Łyziński (75. Rymek) - Dawidzki (64. Gocłowski), Gawrych (64. Kruk), Parzych (46. Młynarski), Skorupka – D.Dzwonkowski (46. Jóźwiak), Pełtak (62. Walendziewski), Stachowicz (46. Sowa), Strzeżysz (64. J.Zalewski) – Niedźwiecki (46. Kubat), Pietrasiak (46. D.Wargulewski).