Narew zakończyła sparingi trójmeczem. Czas na ligę

Piłka nożna 05 marca 2023 6 Komentarzy

Narew Ostrołęka ma za sobą ostatnie sprawdziany przed rozpoczęciem rundy wiosennej w IV lidze. Niebiesko-czerwoni w trójmeczu wygrali z Polonią Lidzbark Warmiński 4:0 i przegrali 1:2 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Za tydzień zagrają już w lidze.

Pierwszy 60-minutowy mecz z trójmeczu w Ostrołęce zakończył się minimalną porażką Narwi. W 50. minucie goście wyszli na prowadzenie po rzucie karnym, cztery mninuty później Konrad Drężek wyrównał, ale goście na trzy minuty przed końcem zdobyli zwycięską bramkę z wolnego.

Narew w tym meczu testowała dwóch obrońców z Ukrainy. Czy któryś z nich zostanie dłużej - zobaczymy w nadchodzącym tygodniu.

Narew Ostrołęka: Shavektov – testowany zawodnik I, testowany zawodnik II, Cassio, Gałązka – Ciężar, Vilela, Faracov – Budniak, Olesiński, K.Drężek.

W drugim sparingu Narwianie wygrali z Polonią Lidzbark Warmiński. Do przerwy dwie bramki strzelił Orchan Faracov, w drugiej połowie Jan Białobrzeski i Bartosz Bieńkowski pokonali bramkarza przeciwników.

Narew Ostrołęka: Stepnowski – K.Drężek (30. testowany zawodnik I), Barciak, Cassio (30. testowany zawodnik II), Kubeł – Faracov (30. Dąbrowski), Zięba, Białobrzeski – Jastrzębski, Budniak (30. Borowiecki), Bieńkowski.

Jako, że Polonia pokonała Ruch 2:1, to każdy z zespołów zaliczył po jednym zwycięstwie.

Podsumowanie sparingów Narwi

Niebiesko-czerwoni w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej w IV lidze mazowieckiej zagrali dwanaście spotkań testowych. Siedem z nich wygrali, jedno zakończyło się remisem, a cztery - porażkami.

• vs Olimpia Zambrów 1:5 (Gałązka)
  • vs Sokół Ostróda 3:1 (Jastrzębski, Faracov, Vilela)
  • vs Jagiellonia II Białystok 0:1
  • vs Rzekunianka Rzekuń 9:1 (Olesiński 2, Faracov 3, Jastrzębski, Bieńkowski, Vilela, Budniak)
  • vs Warmia Grajewo 5:1 (Domian, Budniak 2, Vilela 2)
  • vs MKS Małkinia 9:0 (Jastrzębski, Bieńkowski 3, Miłoszewski 4, Ciecierski)
  • vs ŁKS Łomża 2:0 (Budniak 2)
  • vs ŁKS Łomża juniorzy 6:0 (Jastrzębski 2, Vilela 2, Faracov, Kubeł)
  • vs Wissa Szczuczyn 1:1 (Jastrzębski)
  • vs KS Śniadowo 0:2
  • vs Ruch Wysokie Mazowieckie 1:2 (Drężek)
  • vs Polonia Lidzbark Warmiński 4:0 (Faracov 2, Białobrzeski, Bieńkowski)

Wydaje się, ze dobrze do zespołu wkomponowali się nowi zawodnicy: Orchan Faracov 7 razy trafiał do siatki w sparingach, z kolei Bruno Vilela strzeli sześć bramek. Zauważyć trzeba też pięć goli 19-letniego Bartosza Bieńkowskiego.

Mecz ligowy z Mazovią już 11 marca

W sobotę 11 marca powracają rozgrywki ligowe. Narew zagra u siebie z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Mecz na stadionie przy ul. Witosa o godz. 14:00.