Nasi lekkoatleci na międzynarodowym mityngu w Łomży (wyniki)

Lekkoatletyka 09 czerwca 2017 0 Komentarzy

Reprezentanci ponad 10 krajów wzięli udział w międzynarodowym mityngu lekkoatletycznym w Łomży, jaki zorganizowany został przez Klub Lekkoatletyczny Prefbet Śniadowo Łomża. Wśród nich byli reprezentanci Ostrołęki i okolic. Sprawdź ich wyniki.

UKS Clan Ostrołęka

Czteroosobowa reprezentacja UKS Clan Ostrołęka uczestniczyła w Międzynarodowym Mityngu Lekkoatletycznym, który odbył się 7 czerwca w Łomży. Impreza została zorganizowana wyjątkowo profesjonalnie, przyciągnęła wysokiej klasy zawodników z kraju i zagranicy. Wszyscy reprezentanci Clanu osiągnęli rekordy życiowe, a dwóch z nich ustanowiło rekordy klubu w swoich kategoriach wiekowych. Bardzo dobry wynik uzyskała Magdalena Piątak w biegu na 5000m – 19:31,14. Magdzie niewiele zabrakło do uzyskania III klasy sportowej, która wynosi 19:30,00. Wypełniła natomiast minimum na Mistrzostwa Polski, wynoszące 21.00 w kategorii juniorek (U-20) i 19:45,00 w kategorii młodzieżowców (U-23).

Na miejscu 7. w finale  w skoku w dal uplasowała się Kinga Prusińska z wynikiem 4.31 m, na miejscu ósmym z rezultatem 3.57 m znalazła się Julia Bożomańska. W biegu na 1000 m Kacper Oleksiak uzyskał czas 3:45.01.

OKLA Ostrołęka

Wystartowała trójka zawodników trenera Bartosza Witkowskiego. W biegu eliminacyjnym Klaudia Borkowska uzyskała wynik 13,45s (-0,3) i awansowała do finału. W finale uzyskała 7 miejsce z wynikiem 13,37s (-1,3). W serii A biegu na 200m uzyskała czas 26,72s (-0,4) zajmując 4. miejsce w całym mitingu. W biegu na 100m Fabian Czajkowski uzyskał wynik 12,30s (-2,0). Fabian zdobył złoty medal w biegu na 400m czasem 50,81 (rekord życiowy i 13 wynik na listach krajowych) oraz brąz w sztafecie olimpijskiej (biegł 800m). Rewelacyjnie pobiegła młoda zawodniczka naszego klubu uczęszczająca na zajęcia Lekkoatletyka dla Każdego Kornelia Szymczyk. Kornelia poprawiła rekord życiowy w biegu na 600m czasem 1'45,33 co jest 5. obecnie wynikiem w tabelach krajowych w jej kategorii wiekowej.

UKS Siódemka Ostrołęka

W mityngu w Łomży wystartowała także 6-osobowa reprezentacja klubu UKS Siódemka.

Najlepiej wypadła Kornelia Suchecka, która z wynikiem 5,44m zajęła 4. miejsce w skoku w dal (jako jedyna z czołówki swój rezultat uzyskała z dozwolonym wiatrem + 1,3 m/s). Zwycięstwem zawodnika Siódemki zakończył się bieg serii B na 800m mężczyzn. Wygrał Adam Piątkowski – 2:00,13, a trzeci był Karol Rogoziński, który wynikiem 2:02,40s poprawił o prawie 3,5 sekundy swój rekord życiowy. Biorą pod uwagę wyniki mocniejszej – z udziałem zawodników zagranicznych - serii A zawodnicy Siódemki zajęli odpowiednio 7. i 9. miejsce.

Ósme miejsce zajął w biegu na 1500m (jednym z głównych biegów mityngu) –  Daniel Gadomski osiągając swój najlepszy tegoroczny wynik na tym dystansie – 3:57,83s. Dziewiąta w biegu na 800m była Sara Pons z nowym rekordem życiowym 2:25,59s (poprzedni był słabszy o prawie 4 sekundy), a 12. miejsce na 400m zajęła Paulina Pilarska – 63,40s.

Pozostali

W biegu na 1500m kobiet wystartowała była zawodniczka UKS Siódemka Martyna Budziłek, obecnie (na czas studiów) reprezentująca klub AZS-UWM Olsztyn, która zajęła 5. miejsce, a wynikiem 4:45,34s znacznie poprawiła swój rekord życiowy. W biegu na 5000 m wystartował także Przemysław Dąbrowski, zajął 11. miejsce w swojej serii z rekordem życiowym 14:38.68.

Pełne wyniki rywalizacji w załączniku.   (51,76 KB)