Weterani w świetnej formie. Sześć medali dla Ostrołęki w Mistrzostwach Polski

Lekkoatletyka 08 lipca 2014 Komentarzy

Aż sześć medali przywieźli ostrołęccy lekkoatleci z XXIV Mistrzostw Polski Weteranów w lekkiej atletyce. Zawody odbyły się w ubiegły weekend w Radomiu.

Trzy złote medale do Ostrołęki przywiozła Ewa Bartosik z OKLA Ostrołęka, startująca w kategorii 60+. Pierwsze złoto padło łupem zawodniczki OKLA w biegu na 100 metrów z wynikiem 14,44 s. Drugi złoty medal nasza weteranka zdobyła w skoku w dal uzyskując w najlepszej próbie 3,85 m. Bardzo dobrze w wykonaniu naszej zawodniczki wypadł również konkurs trójskoku, gdzie wynik 8,85 m dał jej również miejsce na najwyższym stopniu podium.

Piotr Charkiewicz (trener UKS CLAN, nauczyciel SP 5, SP 10) w kategorii M35 zdobył złoty medal w rzucie oszczepem z wynikiem 57,80m. Próbował pobić rekord Polski, ale lekka kontuzja stawu łokciowego  nie pozwoliła na uzyskanie rekordowego wyniku.

Halina Pierzchała (trener UKS CLAN, nauczyciel II LO) w kategorii W 55 zdobyła dwa złote medale  w rzucie oszczepem (22,57m) i w pchnięciu kulą (9,03m). Wynik 22,57m uzyskany w rzucie oszczepem jest zarazem rekordem Polski i rekordem Mistrzostw Polski w kategorii W55.