Nie odstraszyła ich pogoda. Kurpiowski Bieg Morsa w Serafinie [WYNIKI, ZDJĘCIA]

Lekkoatletyka 22 maja 2022 1 Komentarz

Kurpiowski Bieg Morsa w Serafinie przyciągnął wielu biegaczy. W rywalizacji, którą zorganizował Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Łysych, można było też ruszyć na trasę z kijkami do nordic walking. Do pokonania był dystans 5 km. Poznaj zwycięzców.

W Kurpiowskim Biegu Morsa na dystansie 5 kilometrów w klasyfikacji open zwyciężył Szymon Sawicki z Olsztyna, osiągając czas 17:40. Drugi był Radosław Mateusiak z Różana - 18:09, a trzeci Sebastian Koziatek ze Szczytna - 18:31.

Wśród pań wygrała Dominika Duda z Turośli - 22:52. Druga była Agnieszka Chutkowska z Kolna - 22:32, a trzecia Aleksandra Kiślak-Malinowska z Olsztyna - 23:51.

Wyniki klasyfikacji OPEN biegu na 5 km  (140,84 KB)

Był też marsz nordic walking. W klasyfikacji open wygrał Dariusz Jaksina z Rucianego-Nidy z czasem 33:08, drugi był Piotr Szczepaniak z Olsztyna - 33:21, a trzeci Waldemar Hryciuk z Białej Podlaskiej - 33:27. Wśród pań wygrała Teresa Hryciuk z Białej Podlaskiej - 33:51, druga była Małgorzata Bem z Olsztyna - 34:06, a trzecia Mieczysława Nieściór z Olsztyna - 37:05.

Wyniki klasyfikacji OPEN marszu nordic walking na 5 km  (136,57 KB)

Biegaczy i "kijkarzy" nie odstraszyła nawet słaba pogoda - padał deszcz i było zimno, ale zawodnicy rozgrzali się w rytm kurpiowskiej muzyki ludowej i dzięki temu pokonanie trasy przyszło im dość łatwo.