Niesamowity mecz przy Witosa! Narew wyrwała punkt Ząbkovii [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 09 października 2021 15 Komentarzy

Takie mecze przechodzą do historii, jako te budujące drużynę. Narew Ostrołęka do 94. minuty przegrywała z silną Ząbkovią Ząbki 2:4, ale końcówka w wykonaniu ostrołęczan była rewelacyjna. Dwie bramki Przemysława Olesińskiego sprawiły, że mecz zakończył się remisem 4:4. Kto nie był przy Witosa, niech żałuje.

Pierwsza bramka dla Narwi padła w 27. minucie. Niebiesko-czerwoni doskonale wyszli z piłką z własnej połowy - od rzutu z autu, przez szybkie uruchomienie Damiana Gałązki, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Ząbkovii.

W 29. minucie goście wyrównali. Długa piłka w pole karne została dobrze kierunkowo przyjęta przez gracza gości, zagrał ną wzdłuż pola karnego, a tam do futbolówki dopadł Bartosz Lelito i umieścił ją w bramce.

Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Druga połowa lepiej się zaczęła dla zespołu Ząbkovii. Bramkę na 2:1 dla Ząbkovii strzelił Kevin Przygoda, uderzając w 49. minucie nieprzyjemnie zza pola karnego. Piłka skozłowała przed Andrijem Radczenką, utrudniając mu interwencję i to goście cieszyli się z prowadzenia.

W 58. minucie było 3:1 dla zespołu gości. Tym razem dośrodkowanie z rzutu rożnego, a w powietrzu najlepiej spisał się Sebastian Kwaczeriszwili, głową umieszczając piłkę w bramce. Dwie minuty później kolejny cios - Ząbkovia strzeliła bramkę numer cztery za sprawą Kacpra Grabowicza, który oddał celny strzał w kierunku dalszego słupka.

Ząbkovia strzeliła trzy bramki w kwadrans, ale jak się okazało - ten wyczyn był możliwy do poprawienia...

W 79. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Piotr Strzeżysz. Bramkarz gości popełnił katastrofalny błąd, wypuścił piłkę z rąk, a ta wpadła do siatki. Było 2:4 i był to sygnał do ataku dla podopiecznych Andrzeja Sieradzkiego.

To, co wydarzyło się w samej końcówce, to scenariusz na dobry film sensacyjny. Był już doliczony czas gry, a Narew przegrywała 2:4. Wydawało się, że trzy punkty jadą do Ząbek, ale wówczas - już w 94. minucie - w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Przemysław Olesiński. Snajper Narwi uderzył obok bramkarza przyjezdnych i dał Narwi kontaktowego gola. Koniec? Ależ skąd! Gospodarze zabierają piłkę i ruszają do ataku po wznowieniu gry.

95. minuta - akcję wznawia Andrij Radczenko, przedłuża piłkę Gałązka, futbolówka trafia do Macieja Staszczuka, który ogrywa zawodnika Ząbkovii na prawym skrzydle, dośrodkowuje w pole karne, a tam do piłki dopada Przemysław Olesiński i stadion przy ul. Witosa jest w euforii! 4:4, chwilę później sędzia kończy to spotkanie. Narew zdobyła cenny punkt z silnym rywalem.

Narew Ostrołęka - Ząbkovia Ząbki 4:4 (1:1)

Narew zagrała w składzie: Radczenko - Kubeł , Ochrimenko, Niedźwiecki, Maciuszko, Ziemak, Małkiewicz, Strzeżysz, Gałązka, Olesiński, Jastrzębski. Zagrali również: Karwowski, Staszczuk, Dąbrowski, Białobrzeski.