zdjecie 3009

Niewielka szansa Pekpolu na Plus Ligę

Siatkówka 16 kwietnia 2015 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka wciąż jest w grze o półfinał rozgrywek Krispol I ligi. Zarząd klubu podjął nawet decyzję o złożeniu akcesu na grę w Plus Lidze w sezonie 2015/16, jednak szanse na pozytywne zakończenie tej historii są niezbyt duże. W siatkarskiej ekstraklasie nie dojdzie bowiem do wielkich zmian.

Pekpol Ostrołęka wciąż jest w grze o półfinał rozgrywek Krispol I ligi. Zarząd klubu podjął nawet decyzję o złożeniu akcesu na grę w Plus Lidze w sezonie 2015/16, jednak szanse na pozytywne zakończenie tej historii są niezbyt duże. W siatkarskiej ekstraklasie nie dojdzie bowiem do wielkich zmian.

O tym, że działacze ASPS Net Ostrołęka złożyli wniosek o grę drużyny Pekpolu w Plus Lidze mówiło się już od kilku tygodni. Władze klubu nie potwierdzały jednak tej nowiny, równie tajemniczy byli przedstawiciele najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

- Dopóki trwa sezon 2014/2015, PLPS nie udziela takich informacji. Po zakończeniu rozgrywek Liga wyda stosowne oświadczenie - poinformowała nas Paulina Preś z biura prasowego Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Informację o zgłoszeniu Campera Wyszków i Pekpolu Ostrołęka do grona kandydatów do Plus Ligi podał w ostatnim czasie portal onet.pl, potwierdzając tym samym wcześniejsze spekulacje. Nie oznacza to jednak, że oba zespoły mogłyby zagrać w Plus Lidze. Toczyły się bowiem rozmowy o rozgrywaniu meczów Campera w Ostrołęce od sezonu 2015/16 - oczywiście tylko w przypadku awansu do Plus Ligi. Wyszków nie posiada bowiem hali sportowej, spełniającej wymogi siatkarskiej ekstraklasy. Hala w Ostrołęce jest obiektem, który nadaje się do rozgrywania meczów Plus Ligi.

- Były prowadzone rozmowy na ten temat. Nie zakończyła się jednak nawet pierwsza runda play-off, więc trzeba jeszcze poczekać na rozstrzygnięcia w I lidze, Camper musi najpierw spełnić warunek sportowy. Jeżeli awansują do drugiej rundy play-off, wtedy możemy wrócić do rozmów i okaże się jaka będzie rola naszego klubu, jeżeli w Ostrołęce odbywałyby się mecze Plus Ligi - stwierdził Stanisław Nowaczyk, prezes ASPS Net Ostrołęka.

Jednak szanse na grę połączonych sił z Wyszkowa i Ostrołęki w Plus Lidze są niewielkie. Dziennikarze portalu onet.pl dotarli do informacji, z których wynika, że Plus Liga w sezonie 2015/16 będzie liczyła nadal czternaście zespołów. Kolejne powiększanie rozgrywek mija się bowiem z celem - terminarz gier i tak jest napięty, a kadra narodowa musi mieć wolne terminy do przygotowań na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Jedyną szansą na dopuszczenie nowego zespołu do gry w ekstraklasie jest usunięcie z niej innej drużyny. Sęk w tym, że nie za bardzo jest kogo usunąć, gdyż wszystkie zespoły spełniły warunek konieczny do pozostania w lidze - 5 zwycięstw w sezonie 2014/15. Kilka klubów ma problemy finansowe, lecz potrafi sobie z nimi poradzić, nawet najsłabsza w lidze AZS Częstochowa od niedawna pochwalić się może podpisaniem korzystnej umowy sponsorskiej z zakładami bukmacherskimi Fortuna.

Pekpol Ostrołęka walczy obecnie w fazie play-off Krispol I ligi w sezonie 2014/15. Podopieczni Andrzeja Dudźca w rywalizacji do dwóch zwycięstw mierzą się ze Ślepskiem Suwałki. Pierwszy mecz w Ostrołęce wygrali suwalczanie 3:0, rewanż w sobotę w Suwałkach. Równolegle toczy się walka w innej parze ćwierćfinałowej: Camper Wyszków pokonał na wyjeździe Espadon Szczecin 3:0 i do spełnienia sportowego warunku gry o Plus Ligę pozostaje im już tylko jedno zwycięstwo.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.