Nike kontra Nike: Ciężko, ale zwycięsko [ZDJĘCIA]

Siatkówka 15 listopada 2016 Komentarzy

Siatkarki Nike Ostrołęka po raz pierwszy w tym sezonie zmuszone były grać aż pięć setów. Ekipa PMKS Nike II Węgrów postawiła poprzeczkę wysoko, ale ostrołęczanki w finałowej partii pokazały klasę i tym samym odniosły szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Zaczęło się dobrze, gdyż ostrołęckie siatkarki w pierwszym secie szybko objęły inicjatywę i przewagę sukcesywnie utrzymywały. O tym jak zmienna jest siatkówka w wykonaniu pań przekonaliśmy się w kolejnych setach. Drugą partię na swoim koncie zapisały już węgrowianki, które zdecydowanie poprawiły swoją grę. Wydawało się, że w trzecim secie oglądać będziemy ponownie wyrównany pojedynek, ale tak się nie stało.

Nokaut - tak można określić trzeciego seta w wykonaniu Nike Ostrołęka. Gospodyniom wychodziło praktycznie wszystko, od kontrataków, poprzez silną i precyzyjną zagrywkę, a na bloku kończąc. I to właśnie efektownym blokiem na 25:10 wynik tego seta ustaliła środkowa Natalia Ossowska. O nieprzewidywalności siatkówki przekonaliśmy się ponownie w secie czwartym, który rozpoczął się od prowadzenia gości 3:11. Co prawda siatkarki z Ostrołęki zmniejszyły stratę (10:15), ale w końcowej fazie seta podopieczne Barbary Murawskiej "odjechały" i doprowadziły do tie-breaka.

W piątym secie wyrównana rywalizacja toczyła się do zmiany stron przy stanie 8:6 dla Ostrołęki. Wtedy na zagrywce pojawiła się Monika Gromadzka, a jej seria dobrych serwisów oraz przy okazji błędów węgrowianek spowodowała, że w polu serwisowym przyjmująca Nike została już do końca meczu. 15:6, w całym spotkaniu 3:2 i szóste ligowe zwycięstwo Nike Ostrołęka. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego są niepokonane w rozgrywkach.

Trener Werpachowski nie miał w tym meczu łatwego zadania, bowiem ze składu wypadła rozgrywająca Michalina Liszewska. W pierwszym składzie wyszła więc 15-letnia Natalia Mierzejewska, a w trakcie meczu zmieniała ją rok młodsza Wiktoria Lipka, dla której był to debiut w zespole seniorek. Obie dziewczęta zaprezentowały się z dobrej strony, prowadząc zespół do kolejnej wygranej.

"Na marginesie" możemy przedstawić też fakt, iż trenerką zespołu gości jest ciekawa postać siatkarska - Barbara Murawska (dawniej Merta), wieloletnia reprezentantka Polski, mająca w swoim dorobku m.in. 5. miejsce na Mistrzostwach Europy w 2001 roku. Co o meczu z Nike II Węgrów oraz o planach na ten sezon sądzi trener Nike Ostrołęka Dariusz Werpachowski? O tym przeczytasz już wkrótce w naszym serwisie.

Nike Ostrołęka - PMKS Nike II Węgrów 3:2 (25:19, 22:25, 25:10, 17:25, 15:6)

NIKE: 2. M. Gromadzka, 4. A. Kaczyńska, 5. K. Jadczak, 6. J. Rogaska, 7. U. Iwaniuk, 10. M. Wiszowata, 11. N. Ossowska, 12. W. Lipka, 13. N. Mierzejewska, 18. K. Lendzioszek, 9. J. Sobotka (libero). Trener: D. Werpachowski.

PMKS NIKE II: 5. K. Malaszewska, 7. D. Kania, 8. K. Siekierko, 9. J. Gierat, 11. K. Suska, 12. K. Flis, 13. A. Czaplicka, 14. O. Plewka, 16. N. Leoniuk, 18. K. Woźniak, 6. Z. Pazio (libero). Trener: B. Murawska.