Nike Ostrołęka już w półfinale walki o II ligę!

Siatkówka 05 kwietnia 2019 0 Komentarzy

Dość nieoczekiwanie, siatkarki Nike Ostrołęka już przed turniejem ćwierćfinałowym walki o II ligę zapewniły sobie... awans do turnieju półfinałowego. Wszystko za sprawą Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który dokonał roszad w składach turniejów. I tak w Ostródzie rozegrany zostanie tylko jeden mecz - miejscowy SMS kontra Nike.Spotkanie SMS Ostróda - Nike Ostrołęka rozegrane zostanie w sobotę o godzinie 13.00. Oba zespoły mają już w kieszeni awans do półfinału.

Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Siatkowej zweryfikował składy ćwierćfinałów na podstawie przepisu regulaminu, który mówi, że w turniejach o II ligę mogą wziąć udział zespoły, które zajęły miejsce w pierwszej czwórce rozgrywek wojewódzkich. Tego warunku nie spełniły UKS SMS Warszawa, Wojskowe Warszawa i Bronowianka Kraków. Dlatego PZPS zdecydował o wykluczeniu tych drużyn z walki o II ligę.

- Wydział Gier i Dyscypliny informuje, iż decyzją Wydziału Rozgrywek PZPS z walki o II ligę PZPS na dwa dni przed turniejami 1/4 wycofano UKS Iskrę Warszawa – rozgrywki męskie oraz na dzień przed UKS SMS Warszawa, Wojskowe Warszawa i  KS Bronowianka Kraków – rozgrywki żeńskie. Zespoły zostały wykluczone na podstawie punktu Regulaminu mówiącego, iż „W każdym województwie rozgrywki przebiegają do wyłonienia mistrza i wicemistrza województwa, którzy zdobywają prawo do gry w dalszych etapach. WZPS może podać zespoły rezerwowe, które zajęły III i IV miejsce w województwie”. Interpretacją Wydziału Rozgrywek PZPS jest dodanie informacji, iż nie można zgłosić zespołów z niższych miejsc, jeśli wymienione w Regulaminie zespoły nie chcą grać dalej - poinformował Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej w swoim komunikacie. MWZPS zapowiada także składanie pism do PZPS, a nawet do Ministerstwa Sportu.

Tak czy inaczej, ostrołęczanki mogą już przygotowywać się do turnieju półfinałowego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.