Nike Ostrołęka na Esperanto Cup: Podium kadetek, zwycięstwo w "czwórkach"

Siatkówka 06 września 2021 1 Komentarz

Drużyny kadetek i młodziczek Nike oraz dwa zespoły "czwórek" wzięły udział w turniejach w Warszawie. Największy sukces osiągnęła czteroosobowa ekipa Nike I, wygrywając rywalizację. Kadetki także wypadły bardzo dobrze, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Drużyny kadetek i młodziczek Nike oraz dwa zespoły "czwórek" wzięły udział w turniejach w Warszawie. Największy sukces osiągnęła czteroosobowa ekipa Nike I, wygrywając rywalizację. Kadetki także wypadły bardzo dobrze, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium.

Podium kadetek, dziewiąte miejsce młodziczek

Kadetki pod wodzą trenera Dariusza Piersy spisały się bardzo dobrze, zajmując trzecie miejsce w turnieju. Ostrołęczanki wygrały z Akademią Wójtowicza 2:0, z Esperanto II Warszawa 2:0, uległy Krótkiej Mysiadło 0:2, pokonały Czwórkę Aleksandrów Łódzki 2:0, Esperanto III Warszawa 2:0, następnie przegrały z Piątką Turek 0:2, a w meczu o 3. miejsce powtórzyły wynik z Czwórką Aleksandrów Łódzki - zwycięstwo 2:0 i miejsce na podium. Organizatorzy w ostrołęckiej drużynie wyróżnili Aleksandrę Zbrzeźną.

Kadetki zagrały w składzie: Martyna Werpachowska, Maja Sokołowska, Aleksandra Zbrzeźna, Lena Wilczyńska, Amelia Trzcińska, Alicja Walc, Paula Dąbkowska, Zuzanna Samsel, Oliwia Ochenkowska.

W Warszawie zagrały również młodziczki - w turnieju poświęconym pamięci Teofila Czerwińskiego. Zespół młodziczek zajął 9. miejsce. - Należy dodać, że był to pierwszy turniej tej drużyny w sześcioosobowych składach - poinformował klub. Wyróżniono Julię Śledziewską. Trenerką zespołu jest Urszula Kosek.

Turniej "czwórek

Czas na turniej siatkarskich "czwórek". Drużyna Nike I Ostrołeka w składzie Zuzanna Siudek, Amelia Sokołowska, Jagoda Szlązak, Amelia Bednarczyk i Julia Golan została najlepszą drużyną turnieju, pokonując w decydującym meczu Czwórkę Aleksandrów Łódzki. Zespół Nike II Ostrołęka (Emilia Kwiatkowska, Marta Listwon, Martyna Pajka, Blanka Parzych i Gabriela Żebrowska) uplasował się ostatecznie na 13. miejscu.

MVP turnieju została Zuzanna Siudek, a wyróżnione w ostrołęckich drużynach zostały Jagoda Szlązak i Martyna Pajka. Trenerem "czwórek" jest Mirosław Górka.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
14:19, 06 września 2021

PingPong

Trochę redaktor pomieszał. W turnieju Esperanto Cup brały udział kadetki, które zajęły dobre 3 miejsce. Udział brało 10 silnych zespołów i tzw. czwórki (kat.wiekowa U13) które wygrały zawody. W kat. do 13 lat udział brało 15 zespołów..
Młodziczki zaś brały udział w I Memoriale Teofila Czerwińskiego.i zajęły niestety ostatnie 9 miejsce, ale ogrwyają się i zdobywają doświadczenie.

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.