Nike wygrywa w Elblągu!

Siatkówka 12 grudnia 2010 Komentarzy

Miłą niespodziankę sprawiły siatkarki ostrołęckiego Nike wygrywając w meczu o mistrzostwo II ligi w Elblągu (11.12) z tamtejszym Orłem 3 : 2. Drużyna gospodyń to doświadczona ekipa, oparta o zawodniczki grające w ubiegłym sezonie w barwach Gedanii, która walczyła na boiskach Polskiej Ligi Siatkówki. Wygrana na wyjeździe sprawia, że nasz zespół pozostaje w grze o pierwszą czwórkę po rundzie zasadniczej.

W pierwszym secie elblążanki narzuciły swój styl gry i wypracowały kilkupunktową przewagę. Mimo zmian w składzie, drużyna Nike nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z rywalkami, które wygrały zasłużenie pierwszego seta do 15. W drugiej partii od początku trwał wyrównany bój o każdy punkt. Żadna z drużyna nie była w stanie zbudować znaczącej przewagi. W końcówce seta zawodniczki Orła popełniły kilka błędów, a z kolei nasze siatkarki podbijały trudne piłki w obronie i dzięki temu wygrały seta. Trzecia odsłona meczu miała podobny przebieg jak set numer jeden. Rywalki były po prostu lepsze i pokonały Nike do 12. Mimo wysokiej porażki w trzecim secie, nasze siatkarki nie załamały się i w czwartej partii znów rozpoczął się twardy bój o każdą piłkę, każdy punkt. Ostrołęczanki, podobnie jak miejscowe, walczyły niezwykle ambitnie i z wielkim poświęceniem. Wykazały za to większą odporność na stres i dzięki temu wygrały czwartego seta do 23. W tie-breaku od początku przewaga była po stronie Nike. Nasz zespól kontrolował grę i zasłużenie zwyciężył do 11 i w całym meczu 3 : 2.

Zdaniem obserwatorów na uwagę zasługuje doskonała postawa naszej libero Marty Skiby, która rozegrała najlepszy mecz w całym sezonie. W ataku zaś świetnie radziła sobie Gabriela Borawska. Gratulujemy!

Orzeł Elbląg - Nike Ostrołęka 2 : 3 (25 : 15, 22 : 25, 25 : 12, 23 : 25, 11 : 15)

Skład Nike: Kupisz, Korol, Zyśk, Gromadzka, Iwaniuk, Borawska, Skiba (libero) oraz Nasiadka, Kaczyńska, Anna Niedbajło, Agnieszka Niedbajło, Grzeszczak