Nowa impreza sportowa w Ostrołęce? Pomysł padł podczas obrad radnych

Lekkoatletyka 25 czerwca 2026 0 Komentarzy

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Ostrołęki pojawił się ciekawy pomysł dotyczący organizacji nowego wydarzenia sportowego. Przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki ujawnił inicjatywę, której pomysłodawczynią jest była radna miejska Ewa Szatanek.

Chodzi o zorganizowanie w Ostrołęce Biegu Niepodległości. Jak zauważył przewodniczący, obecnie mieszkańcy w tym celu wyjeżdżają do innych miast. „Żeby w mieście Ostrołęka zorganizować bieg niepodległości. Ludzie jeżdżą do Warszawy, do Białegostoku. Dumą naszego miasta byłoby, żeby pobiec z flagą" — mówił Wojciech Zarzycki.

Przewodniczący zdradził również, że pomysł jest już na wstępnym etapie przygotowań. „Wstępnie mamy przygotowaną trasę, to kwestia do przedyskutowania" — dodał.

Inicjatywa spotkała się z pozytywnym odzewem. Radny Adam Kurpiewski podkreślił, że sam biegał w biegu organizowanym w Warszawie 11 listopada i bardzo cieszy się z tego pomysłu. „Bardzo dobry pomysł, żeby to był flagowy bieg" — ocenił Adam Kurpiewski.

Na razie inicjatywa znajduje się na wstępnym etapie, jednak - jak wynika ze słów przewodniczącego - pomysł jest realnie rozważany. Będziemy śledzić, czy Bieg Niepodległości na stałe wpisze się w kalendarz ostrołęckich wydarzeń.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Dodaj Komentarz