zdjecie 3114
zdjecie 3114

Od 18 maja otwarte miejskie obiekty sportowe. Na jakich zasadach?

Inne 15 maja 2020 2 Komentarze

Od poniedziałku 18 maja br. udostępnione będą miejskie obiekty sportowe: orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów.

Od poniedziałku 18 maja br. udostępnione będą miejskie obiekty sportowe: orliki, boiska szkolne, korty ceglane przy ulicy Hallera, korty asfaltowe przy ulicy Witosa, boiska piłkarskie i stadion przy ulicy Witosa oraz boisko piłkarskie przy ulicy Partyzantów.

W związku z przeciwdziałaniem epidemii wirusa SARS-CoV-2 możliwość korzystania z obiektów sportowych jest ograniczona do uprzednio zgłoszonych zajęć prowadzonych przez kluby, stowarzyszenia sportowe oraz grupy zorganizowane. Zapisy przyjmowane są na adres mailowy joanna.kruszewska@um.ostroleka.pl, tel. 29 765 42 43. Po weryfikacji zapotrzebowania zainteresowane podmioty zostaną poinformowane o dostępności danego obiektu.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo użytkowników osoby korzystające z obiektów zobowiązane są do:

  • zachowania dystansu społecznego,
  • zasłaniania twarzy (maseczkę należy mieć w momencie dotarcia na obiekt; obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy osób uprawiających sport na terenie obiektu),
  • weryfikacji uczestników (na obiekt będą mogły wejść tylko osoby wcześniej zgłoszone do wejścia na obiekt),
  • obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
  • korzystania z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcji sprzętu po użyciu,

Ze względów bezpieczeństwa na obiektach miejskich nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

Na każdym obiekcie zostaną przewidziane 15-minutowe odstępy pomiędzy wchodzącymi i wychodzącymi grupami lub zostaną przewidziane oddzielne wejścia i wyjścia na poszczególne boiska. Na stadionach piłkarskich dodatkowo zostaną stworzone strefy buforowe, dzięki którym będzie możliwość podziału boisk na mniejsze i zwiększenia dostępności do obiektu dla większej liczby grup.

Na każdym obiekcie w widocznym miejscu zostaną zamieszczone komunikaty informujące o sposobie korzystania z boisk oraz informacja o obowiązkach związanych z dezynfekcją rąk oraz zakrywaniu ust i nosa, z zastrzeżeniem, że zakrywanie ust i nosa nie dotyczy osoby prowadzącej zajęcia oraz osób uprawiających sport na terenie obiektów.

Źródło: ostroleka.pl

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
20:27, 15 maja 2020

Gość

To jakiś żart chyba ?
To nawet jak otwarte to na spontanie nie będzie można pograć bo weryfikacja osób


...
11:47, 16 maja 2020

C

Tak, pan animator będzie spisywał z dane z dowodu osobistego i wpuści na boisko albo nie. Potem przyjedzie straż miejska i zweryfikuje osoby. A potem przyjdzie Ci na telefon info, że nie możesz biegać za piłką, bo właśnie chorujesz bezobjawowo na wirusa. I myk, na kwarantannę! :)Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.