zdjecie 7612

"Od Młodzika do Olimpijczyka" i złoto Magdy Kowalskiej

Pływanie 26 października 2017 0 Komentarzy

Zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska wywalczyła złoty medal na 100 metrów stylem motylkowym podczas zawodów pływackich "Od Młodzika do Olimpijczyka" w Warszawie.

W pierwszej edycji zawodów pływackich "Od Młodzika Do Olimpijczyka" Magda Kowalska wystartowała również na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, gdzie zajęła czwartą lokatę ustanawiając nowy rekord życiowy. W zawodach startowała jeszcze dwójka zawodników: Maria Mikas oraz Maciej Romanowski.

Cykliczne zawody pływackie "Od Młodzika do Olimpijczyka cieszą się coraz większa popularnością wśród sekcji pływackich z całej Polski,o czy świadczy liczba uczestników eliminacyjnych zawodów.W zawodach udział wzięło 1060 zawodników z 75 sekcji i klubów sportowych. Dodatkowym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju i promocji zainteresowań pływackich wśród dzieci i młodzieży.

Zawody odbyły się w sobotę 21 października na 25-metrowej pływalni w Centrum Sportu i Rekreacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.