Odznaczenie dla Renisława Dmochowskiego. "Za zasługi dla miasta Ostrołęki"

Siatkówka 29 października 2020 0 Komentarzy

Renisław Dmochowski otrzyma odznaczenie "Za zasługi dla miasta Ostrołęki". O przyznaniu takiego wyróżnienia pierwszemu trenerowi śp. Arkadiusza Gołasia zdecydowała dziś rada miasta.

Renisław Dmochowski otrzyma odznaczenie "Za zasługi dla miasta Ostrołęki". O przyznaniu takiego wyróżnienia pierwszemu trenerowi śp. Arkadiusza Gołasia zdecydowała dziś rada miasta.

Renisław Dmochowski urodził się w 1966 roku. Jest wychowankiem Narwi Ostrołęka, w której debiutował w 1984 roku w II lidze i grał do czasu rozwiązania sekcji w 1989 roku, na przełomie wieków grał jeszcze w ASPS Net Ostrołęka. Współtwórca UKS Olimp Ostrołęka, gdzie od 1999 roku trenuje młodzież. Pierwszy trener śp. Arkadiusza Gołasia - jednego z najwybitniejszych sportowców w historii miasta. Nauczyciel wychowania fizycznego, obecnie wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5.

Oprócz trenera Dmochowskiego, głosowano także odznaczenie dla trenera Lucjana Łomacza. Do tych dwóch postaci odniósł się jeden z radnych. 

To są dwie osoby zasłużone, jeżeli chodzi o szkolenie sportowców, przyszłych siatkarzy. Tak się składa, że obaj panowie trenowali i mnie. Ja nie wybiłem się aż tak wysoko, ale siatkówka jest mi bliska do tej pory. Dzięki tej siatkówce i dzięki tym panom ukształtowałem swój charakter, jestem im bardzo wdzięczny za to, co zrobili dla mnie, moich kolegów i za to, co zrobili dla siatkówki w Ostrołęce. Życzę kolejnych sukcesów i wychowanków, takich jak Grzesiek Łomacz i Arek Gołaś

- powiedział podczas dyskusji wiceprzewodniczący rady miasta Jakub Frydryk. Za przyznaniem odznaczenia głosowało 22 radnych, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących. 

źródło informacji: T. Mrozek "Narew Ostrołęka. Niebiesko-Czerwona Księga"

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.