OKB zagra w II lidze! Cel? "Co najmniej utrzymanie się"

Inne 14 września 2023 0 Komentarzy

Ostrołęcki Klub Bowlingowy zagra w nadchodzącym sezonie w II Lidze bowlingu sportowego PZK SBS. To świetna wiadomość - mamy kolejną drużynę w mieście, która reprezentować będzie Ostrołękę w ligowych zmaganiach.

fot. Ostrołęcki Klub Bowlingowy

Ostrołęcki Klub Bowlingowy w czerwcu wziął udział w turnieju finałowym Ligi Regionalnej Drużynowych Mistrzostw Polski sezonu 2022/2023 i zajął tam trzecie miejsce: do drugiej lokaty, która gwarantowała awans do II ligi, zabrakło... punktu.

Ale, jak się okazało, co się odwlecze to nie uciecze. W przypadku OKB dobra informacja przyszła nadzwyczaj szybko. Z rozgrywek zrezygnowała drużyna z Gdańska, co oznacza awans Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego do II ligi. To historyczny sukces, wart zauważenia.

OKB w II lidze. Jaki będzie cel?

Jaki będzie cel ostrołęckich zawodników w rozgrywkach II ligi? - Zdobycie jak najwyższego miejsca, a na pewno co najmniej utrzymanie się - mówi nam Łukasz Połatyński z OKB.

Pytamy też, w jakim składzie drużyna OKB wystąpi w II lidze. Połatyński odpowiada:

Skład jeszcze do końca nie jest znany, okaże się wszystko przed pierwszą kolejka ligową, którzy klubowicze będą w najlepszej formie. Planujemy również transfer z innego klubu bowlingowego, w celu wzmocnienia składu.

Kibice bowlingu mogą już zapisać sobie sportowe imprezy na kręgielni, jakie odbędą się w Ostrołęce.

- Jeśli chodzi o planowane imprezy w naszym mieście to na pewno Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki 2023, które odbędą się grudniu oraz pierwszy tego typu turniej dla mieszkańców naszego miasta oraz okolic - turniej w kategorii 60+. W październiku również wystartuje Ostrołęcka Liga Bowlingowa OLB 2023 - mówi Łukasz Połatyński. Oczywiście o szczegółach będziemy informować bliżej terminu zawodów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.