OKKK z medalami Mistrzostw Polski

Sporty walki 24 października 2017 0 Komentarzy

Kolejny dzień wpisuje się w historię Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. 21 października w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Kyokushin Open i Kata Seniorów oraz Juniorów Młodszych, a na nich dobre rezultaty osiągnęli zawodnicy OKKK. Zobacz jak się spisali.

W zmaganiach seniorów OKKK reprezentowali Marcin Dąbrowski i Beata Opęchowska, a całkowita liczba zawodników wynosiła, aż 246 karateków z 36 klubów, co z pewnością świadczy o randze i wysokim poziomie mistrzostw. Beata Opęchowska wywalczyła drugie miejsce w kumite w kategorii senior. Natomiast Marcin Dąbrowski po jednej wygranej walce, w drugiej o wejście do półfinału, przegrał z utytułowanym Damianem Galińskim z Wrocławia.

Na medale spisali się juniorzy Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin:
  • Kuba Niziński w kategorii juniorzy młodsi -65kg zdobył II miejsce,
  • Szymon Niziński  w kategorii juniorzy młodsi -55 kg zdobył III miejsce,
  • Damian Sadlak w kategorii juniorzy młodsi -65 kg zdobył miejsce,
  • Daria Długołęcka w kategorii juniorki młodsze +55 kg zdobyła III miejsce,
  • Patryk Wekwejt w konkurencji Kata na 23 startujących zawodników uplasował się na VII miejscu,
  • Pozostali zawodnicy: Piotrek Szlachetka, Mateusz Kukuć, Patryk Wekwejt, Małgorzata Goździewska przegrali swoje walki o wejście do półfinału.

W zmaganiach juniorów udział wzięło 196 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Trenerem i opiekunem grupy był sensei Wiesław Orzoł IV Dan, a jednym z sędziów sensei Radosław Sikora I dan. W sumie Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało 10 zawodników.