OKLA kibicuje na Copernicus Cup!

Lekkoatletyka 07 lutego 2019 0 Komentarzy

Wczoraj uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i Chorzel oraz powiatu ostrołęckiego wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Uczniowie kibicowali sportowcom podczas prestiżowego mityngu halowego Copernicus Cup.Pierwszym punktem programu był park trampolin, gdzie cała grupa sprawdziła swoje akrobatyczne możliwości. Uczniowie świetnie się bawili, wykonując różnego rodzaju ewolucje gimnastyczne. Najważniejszym wydarzeniem wycieczki było kibicowanie najlepszym zawodnikom "królowej sportu" z Polski i świata podczas transmitowanego w Telewizji Polskiej międzynarodowego mityngu Copernicus Cup.

- Uczniowie podziwiali zmagania lekkoatletów z trybun, poznając zasady kulturalnego kibicowania, fair play oraz radzenia sobie w sytuacji zwycięstwa i porażki. Młodzi adepci sportu mieli również niebywałą możliwość spotkania się osobiście ze swoimi idolami. Czołowi polscy reprezentanci rozdawali autografy, robili zdjęcia i opowiadali o swojej drodze do sukcesu. Z uczniami spotkał się między innymi Marcin Lewandowski, który w biegu na 1500m poprawił halowy rekord Polski, a także: Martyna Kotwiła (rekordzistka Polski U20 w biegu na 200m), Anna Kiełbasińska (Młodzieżowa Mistrzyni Europy z 2011r w biegu na 200m), Klaudia Kardasz (4. miejsce Mistrzostw Europy w Berlinie w pchnięciu kulą) , Paweł Wojciechowski (Mistrz Świata z 2011r w skoku o tyczce), Tomasz Jaszczuk (Mistrz Polski w skoku w dal), Karol Zalewski (Halowy Mistrz Świata i rekordzista Świata w biegu na 4x400m). Uczniowie wraz z opiekunami rewelacyjnie sprawdzili się w roli kibiców, za co zawodnicy odwdzięczyli się wspaniałymi wynikami i pięknym widowiskiem. W wycieczce udział wzięli uczniowie z SP 2 Ostrołęka, SP 1 Ostrołęka, STO Ostrołęka, SP Chorzele a także zawodniczki OKLA Ostrołęka i Lekkoatletyka dla Każdego - czytamy w relacji na facebookowej stronie OKLA. Tam znajdziecie tez więcej zdjęć.

Pomysłodawcą wycieczki był trener OKLA Ostrołęka i nauczyciel wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 2 Bartosz Witkowski. Opiekę nad uczniami sprawowali także Michał Zawojek z SP Chorzele, Katarzyna Szuster - nauczycielka wychowania fizycznego z STO Ostrołęka którzy są także trenerami w OKLA Ostrołęka oraz Ewa Bartosik – utytułowana zawodniczka OKLA Ostrołęka w kategorii Masters.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.