OKLA na Mistrzostwach Polski U20. Dobre występy i... złoto wychowanka

Lekkoatletyka 10 lipca 2022 0 Komentarzy

Podczas Mistrzostw Polski U20 w Radomiu swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować reprezentanci OKLA Elektr-Energetyka Ostrołęka. Występ podsumować można na plus, było blisko medalu. Złoto zdobył za to wychowanek OKLA, obecnie KS Podlasie Białystok, Sebastian Moszczyński.

Jak wypadli reprezentanci OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka?

• Kornelia Szymczyk, podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego, znalazła się w najlepszej ósemce biegu na 400 metrów przez płotki. W finale A zajęła ósmą lokatę, uzyskując czas 66,41s.
  • O medal otarła się Patrycja Przybysz. Podopieczna trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów w finale pchnięcia kulą uzyskała wynik 12,22 m i zajęła czwarte miejsce.
  • Dominik Kowalczyk, podopieczny trener Pauliny Pawłowskiej-Żbikowskiej, wbiegu na dystansie 3000m poprawił rekord życiowy (8:43,53) i zajął 9. miejsce. Z kolei w biegu na 1500 metrów zawodnik OKLA miał sporego pecha. Przez dłuższy czas prowadził w drugiej serii, ale na końcowych metrach został zablokowany przez rywala i przewrócił się. - Dominik wstał i dobiegł na wynik 4:11,88 co dało mu 22. miejsce - relacjonuje klub.

Złoty medal w skoku wzwyż zdobył za to wychowanek OKLA Sebastian Moszczyński. Jego wynik to 211 centymetrów.

Źródło: OKLA Elektro-Energetyka Ostrołęka