OKLA Ostrołęka. Udany weekend w klubie. Moszczyński wicemistrzem Polski!

Lekkoatletyka 21 września 2020 0 Komentarzy

Sebastian Moszczyński został wicemistrzem Polski U18 w skoku wzwyż. Podczas krajowego czempionatu rozgrywanego w Radomiu reprezentant OKLA Ostrołęka skoczył 204 cm. To był udany weekend całego klubu, a kolejny również zapowiada się interesująco.

W sobotę 19 września cztery młodziczki z OKLA Ostrołęka wzięły udział w Mistrzostwach Mazowsza U16 w Ciechanowie. Złoty medal w skoku w dal wywalczyła Alicja Prusik z wynikiem 4,78 m. Swoje rekordy życiowe pobiły Oliwia Napiórkowska, Karolina Golon i Emilia Owczarska.

Na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U18 w Radiomiu OKLA reprezentowało pięcioro zawodników. Najlepiej spisał się Sebastian Moszczyński, który zdobył srebrny medal w skoku wzwyż.

Zawodnik prowadzony przez trenera Roberta Nazarkiewicza stanął na podium ex aequo ze skoczkiem z Grudziądza. Cała trójka medalistów przeskoczyła poprzeczkę zawieszoną na wysokości 204cm

- relacjonuje klub.

Na ósmym miejscu w rzucie dyskiem uplasowała się Karolina Grzeszczyk (tr. Katarzyna i Konrad Szuster); na 11. miejscu w pchnięciu kulą była Patrycja Przybysz (tr. Katarzyna i Konrad Szuster); 13. miejsce w biegu na 1500 metrów zajął Dominik Kowalczyk (tr. Bartosz Witkowski), a 18. w biegu na 400 metrów przez płotki była Kornelia Szymczyk (tr. Bartosz Witkowski).

Za tydzień będzie szansa na medal Mistrzostw Polski U16 w Słupsku. OKLA reprezentować będzie Aleksandra Dobkowska. Podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego wystartuje w skoku wzwyż.