OKLA w dobrej formie: Udany występ w Pasłęku

Lekkoatletyka 27 marca 2014 Komentarzy

Bardzo dobry start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych zaliczyli reprezentanci OKLA Ostrołęka. Udanie wypadli również juniorzy i juniorzy młodsi, którzy w zawodach startowali poza konkursem.

Paweł Polakowski (z lewej)

Podczas zawodów rozgrywanych w Pasłęku najlepiej zaprezentował się Paweł Polakowski. Podopieczny trenera Krzysztofa Tyszki w świetnym stylu wygrał rywalizację na 3 km w gronie juniorów i juniorów młodszych.

W biegu juniorek i juniorek młodszych na dystansie 2 km bardzo dobre wypadły podopieczne trener Marianny Pędzich. Aleksandra Gruz była piąta, a Weronika Dworecka uplasowała się na ósmej pozycji.
Dariusz Głażewski zajął z kolei dziewiąte miejsce w biegu na 3000 metrów młodzików. W biegu na 1500 metrów młodziczek jedenasta była Wiktoria Orzoł, a na 22. miejscu przybiegła Aleksandra Ptak.

Magdalena Olszewska była z kolei osiemnasta na 2500 metrów młodziczek, Karol Lubiejewski - trzynasty na 2000 metrów młodzików, a Sebastian Tyszka siedemnasty. Odpowiednio osiemnaste i dziewiętnaste miejsce zajęli Mateusz Grabowski i Kamil Łyszkowski w biegu juniorów i juniorów młodszych na 3 km.

W sobotę, 29 marca w Międzyzdrojach wystartuje piątka zawodników OKLA - 2 km juniorek młodszych - Aleksandra Gruz i Natalia Nowak, 3 km juniorek młodszych - Weronika Dworecka, 4 km juniorek - Wioleta Głażewska, 3 km juniorów - Paweł Polakowski.