Okrągły jubileusz. 60 lat MZKS Narew Ostrołęka. To piękna historia ostrołęckiego sportu

Piłka nożna 27 lipca 2022 7 Komentarzy

27 lipca 1962 roku z połączenia Turbiny Ostrołęka i Celulozy Ostrołęka powstał Międzyzakładowy Klub Sportowy w Ostrołęce, później MZKS Narew. Mija 60 lat od daty, która na stałe wpisała się w historię ostrołęckiego sportu.

Narew Ostrołęka w sezonie 1985/86, fot. narew.ostroleka.pl

W Narwi uprawiano boks, brydż sportowy, judo, kajakarstwo, kolarstwo, kulturystykę, lekkoatletykę, łucznictwo, piłkę nożną, piłkę siatkową, pływanie, podnoszenie ciężarów, tenis stołowy czy tenis ziemny. W skład pierwszego zarządu klubu wchodziło aż 25 osób, w tym prezes Józef Klimut, działacz kolarski.

60 lat istnienia Narwi przełożyło się na wiele sukcesów. Medale mistrzostw Polski młodzieżowców zdobywali pięściarze, mistrzem Polski juniorów został kolarz Jan Markiewicz, najlepszy w kraju w kulturystyce był Waldemar Nol, złoto mistrzostw Polski juniorów w lekkiej atletyce zdobyła Barbara Kulesza, Jan Niedźwiecki był wielokrotnym mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów i nawet 8. zawodnikiem na świecie, Barbara Pawelczyk zdobyła srebro i brąz Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Piłkarze grali wiele lat na trzecim poziomie ligowym, siatkarze - na drugim.

To oczywiście tylko część osiągnięć Narwi. Gdyby wymieniać wszystkie sukcesy i ikony klubu, trzeba byłoby napisać książkę. A taka już powstała - dzięki książce Tomasza Mrozka "Niebiesko-Czerwona Księga" możemy sporządzić właśnie tę okolicznościową, jubileuszową notatkę na 60-lecie. Książkę oczywiście polecamy, to prawdziwa encyklopedia wiedzy o ostrołęckim sporcie.

MZKS Narew dziś

To klub z wielką tradycją, wiernymi kibicami i drużyną piłkarską, która utrzymała się na poziomie IV ligi. Narew po reaktywacji w 2016 r. prężnie się rozwija - szybko wróciła z B Klasy, przez A Klasę, okręgówkę, na poziom IV ligi, ma własną Akademię Piłkarską, a do tego już nawet drużynę rezerw, która także wywalczyła awans - do A Klasy.

60 lat minęło, jak jeden dzień. Narwi, jej działaczom i kibicom, życzymy wszystkiego co najlepsze. A więcej archiwalnych zdjęć z bogatej historii klubu znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
08:55, 28 lipca 2022

Kazik P

Piękne zdjęcie.

ocena: 100%         zgłoś
...
09:15, 28 lipca 2022

Kibic Narwi

Od lewej: Wolejszo,Wielgos, Puławski,Krajewski,Mierzejewski,M Eller,Krapa,Laskowski,Bocianiak  Harabasz, dolny rząd : Juchniewicz,Jemielita,Szlachetka,K.Eller,Zalewski, Błach,Chmielewski,Tojewo  

ocena: 100%         zgłoś
...
09:17, 28 lipca 2022

Kibic Narwi

Od lewej: Wolejszo,Wielgos, Puławski,Krajewski,Mierzejewski,M Eller,Krapa,Laskowski,Bocianiak  
Harabasz, dolny rząd : Juchniewicz,Jemielita,Szlachetka,K.Eller,Zalewski, Błach,Chmielewski,Tonewo  

ocena: 100%         zgłoś
...
10:29, 28 lipca 2022

fance

i płot ten sam, mocny zespół jest

ocena: 100%         zgłoś
...
15:54, 28 lipca 2022

O-k

Przy tej okazji należy wspomnieć, że w późnych latach 40-tych i 50 - tych ub. stulecia  istniał przy dzisiejszym I LO SKS "Narew", posiadający drużynę piłkarską i dużo dobrych lekkoatletów, w tym dziewczyny, którzy startowali na zawodach  w Ostrołęce, w okolicznych miastach i na zawodach  szczebla wojewódzkiego. Kierował nimi Pan Profesor  Grzywacz.          

ocena: 100%         zgłoś
...
20:58, 28 lipca 2022

grzegora54

Pamiętajmy też o Kolejarzu, który MZKS przejął w latach 70.

ocena: -         zgłoś
...
23:35, 28 lipca 2022

Obiektywy

Kajakarstwo to klub Start Ostrołęka i wielkie sukcesy lat 90 na arenie Polski.  

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.