zdjecie 8196
zdjecie 8196

Olga Boruch na podium Mistrzostw Polski

Sporty walki 26 października 2017 0 Komentarzy

Olga Boruch z Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin została brązową medalistką Mistrzostw Polski w karate. Jej sekundant sensei Marian Zając jest bardzo zadowolony z osiągniętego wyniku.

W Mistrzostwach Polski w karate uczestniczyli zawodnicy MKKK: Alicja Nalewajk, Natalia Tyszka, Olga Boruch i Sebastian Jankowski. Był to pierwszy start w takich mistrzostwach istrzostwach dla zawodników MKKK. Występowali oni w gronie 196 startujących z 58 ośrodków. Najlepiej z MKKK wypadła Olga Boruch, która wygrała dwie walki przed czasem, ale w walce o wejście do finału nie udało jej się wygrać.

- Jako sekundant jestem dumny z ich startu, bo nie odbiegali poziomem od najlepszych w Polsce, pomimo tego, że byli debiutantami. Po walkach moi zawodnicy mieli niedosyt, bo każdy przegrał z późniejszym medalistą Mistrzostw Polski - zaznacza sensei Marian Zając. - Najlepiej zaprezentowała się Olga Boruch, która po dwóch walkach wygranych przed czasem zajęła trzecie miejsce. Pierwsza walka trwała 45 sekund, a w drugiej na początku przeciwniczka Olgi zdobyła wazarii mawashi gerii jodan, ale Olga pokazała charakter, nie poddała się, zdobywając dwa razy wazarii i wygrała również przed czasem. Niestety o wejście do finału uległa nieznacznie zawodniczce z Olecka - dodaje.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.