Olhovik najlepszym szachistą w Galerii Bursztynowej [ZDJĘCIA]

Inne 09 maja 2016 Komentarzy

W niedzielę 8 maja w ostrołęckiej Galerii Bursztynowej odbył się turniej szachowy, w którym na liście startowej pojawiło się aż 56 zawodników i zawodniczek. W kategorii seniorów wyciężył jedyny zagraniczny zawodnik w stawce - Andrei Olhovik z Białorusi. Zobacz pełne wyniki turnieju.

W niedzielę 8 maja w ostrołęckiej Galerii Bursztynowej odbył się turniej szachowy, w którym na liście startowej pojawiło się aż 56 zawodników i zawodniczek. Zwyciężył jedyny zagraniczny zawodnik w stawce - Andrei Olhovik z Białorusi.

Turniej toczył się w systemie 7 rund po 10 minut, plus 5 sekund na ruch, na partię dla zawodnika. Obowiązywały aktualne przepisy gry FIDE dla szachów szybkich. O końcowej kolejności decydowała: liczba zdobytych punktów, Buchholz bez skrajnych wyników, Buchholz pełny, liczba zwycięstw, progres i na końcu wynik bezpośredniego pojedynku.

Wśród seniorów - oraz w klasyfikacji open - zwyciężył Andrei Olhovik z Grodna z wynikiem 6,5 pkt. Na miejscu drugim uplasował się Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa - 6 pkt (MBch 24,5), a trzeci był ostrołęczanin Piotr Białczak - także 6 pkt (MBch 21,5). W czołowej dziesiątce znalazł się także ostrołęczanin Marcin Chojnowski, zajmując piąte miejsce.

Ciekawie było także w pozostałych kategoriach wiekowych. Wśród szachistów do lat 9 zwyciężyli Aleksandra Zurawicka z Węgrowa oraz Maksymilian Dąbrowski z Łomży. W kategorii do lat 13 najlepszą dziewczynką okazała się Malwina Szewczyk z Białegostoku, a najlepszym chłopcem - Jakub Zurawicki z Węgrowa. Wśród szachistów z roczników 2000-2002 wygrali Justyna Chojnowska oraz Arkadiusz Mroczkowski - oboje z Łomży.

Pełne wyniki ostrołęckiego turnieju szachowego - w załączniku.  (0 B)